Zdrowe odżywianie

Trawa pszeniczna – źródło cennych dla organizmu składników. Agnieszka Cegielska: „Działa lepiej niż kawa”

Zdrowe odżywianie

Tym razem Agnieszka Cegielska postanowiła zwrócić uwagę na roślinę, która bywa niedoceniana, choć nie brakuje w niej wielu cennych składników odżywczych. Trawa pszeniczna, bo o niej mowa, może się okazać potężnym pomocnikiem w walce o zdrowie i dobre samopoczucie.

Trawa pszeniczna – jak hodować?

Pod nazwą trawa pszeniczna kryje się po prostu młoda pszenica bez wykształconych jeszcze kłosów. Bez problemu możemy hodować ją w naszych domach przez cały rok, do czego zachęca Agnieszka Cegielska. Ziarna do zasiania znajdziemy chociażby w sklepach ze zdrową żywnością, zielarniach, sklepach internetowych czy aptekach. Koszty są nieduże – nawet kilka złotych za półkilogramowe opakowanie.

To jest dosyć proste – na początek tak jak kiełki, a potem po prostu przesadzamy do ziemi

- wytłumaczyła w Dzień Dobry TVN.

Trawa pszeniczna – właściwości i składniki odżywcze

W wielu sklepach możemy znaleźć już sproszkowaną trawę pszeniczną do rozpuszczenia w wodzie, jednak to w żywej roślinie znajduje się największy potencjał energetyczny.

Bo zielone, bo chlorofil, czyli tlen – coś, co jest bardzo potrzebne dla naszego organizmu, żeby odżywiać, żeby oczyszczać, żeby odkwaszać. Ten chlorofil to jest po prostu życie, żeby mieć zdrowy układ krwionośny, żeby mieć siłę. Niektórzy uważają, że właśnie taki sok z trawy pszenicznej działa lepiej niż kawa czy czarna herbata, bo po prostu bardzo pobudza

- wytłumaczyła Agnieszka Cegielska

Oprócz dobroczynnego chlorofilu w trawie pszenicznej znajdziemy również witaminy A, C, E czy minerały takie jak magnez, wapń, potas. Możemy więc być pewni, że doskonale wpłynie nie tylko nasze zdrowie (np. przy problemach trawiennych), lecz także na urodę. Dzięki obecności kwasu foliowego sok z tej rośliny mogą też w umiarkowanych ilościach spożywać kobiety ciężarne.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości