Zdrowe odżywianie

(Od)wagi dzieciaki. Koktajle, dzięki którym dzieci polubią warzywa

Zdrowe odżywianie

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Łukasz Kowalski
(Od)wagi dzieciaki - koktajlowy zawrót głowy
(Od)wagi dzieciaki - koktajlowy zawrót głowyDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Warzywa powinny przeważać w diecie dzieci (oraz dorosłych). Niestety większość maluchów za nimi nie przepada. Jak to zmienić? W tym mogą pomóc smaczne, ale przede wszystkim zdrowe koktajle.

Jak przekonać dzieci do jedzenia warzyw?

Jak zmienić nastawienie dziecka do warzyw mogą zmienić? W tym mogą pomóc koktajle. - Koktajle są po pierwsze bardzo łatwe do przygotowania. Dużo łatwiejsze niż na przykład pokrojenie sałatki. A z drugiej strony do koktajli można przemycić różne rzeczy. I nawet jeśli dzieci wiedzą, że wrzucają tam, coś, czego nie lubią, to jednak w koktajlu zmienia się tego smak i jeżeli są otwarte spróbować, to nagle okazuje się, że jabłko tak zmieniło smak szpinaku, to mimo że nie lubiły tego szpinaku, to go lubią - mówiła Katarzyna Błażejewska-Stuhr, dietetyk kliniczny i psychodietetyk.

Dzieci powinny w ciągu dnia jeść ok. 400 gramów warzyw. - Rzeczywiście dużo łatwiej jest je wypić i tych warzyw przyjmujemy znacznie więcej - dodała specjalistka.

Zdrowe koktajle. Z czego można je przygotować?

Podczas spotkania z dietetyczką dzieci przygotowały trzy różne koktajle. - Pierwszy koktajl był właśnie takim koktajlem bardzo odżywczym, np. śniadaniowym. Tam była ugotowana fasolka, ugotowana kasza gryczana [...] równie dobrze możemy użyć kaszy jaglanej, pęczak, albo płatki owsiane. Był napój roślinny, kakao i suszone śliwki. W drugim koktajlu był szpinak, z jabłkiem i wodą, a trzeci koktajl to jest wyciśnięty burak, z gruszką, odrobiną truskawek, odrobiną malin. I dodana do tego woda - wyliczała dietetyczka.

Czy dzieciom smakowały warzywno-owocowe koktajle? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Łukasz Kowalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości