Zdrowie

Zabieg podniesienia piersi – na czym polega i jakich efektów można się spodziewać?

Zdrowie

Kobieta po operacji podniesienia piersi

Wraz z wiekiem, skóra kobiecych piersi stopniowo ulega zwiotczeniu, tracąc jędrność i elastyczność. Jest to główna przyczyna opadania i mało estetycznego wyglądu biustu. Częstym problemem kobiet po 40. roku życia są także rozstępy na piersiach oraz niekształtne i nieestetyczne gruczoły.

Skutkuje to dyskomfortem w codziennym funkcjonowaniu, obniżonym poczuciem atrakcyjności, a także spadkiem jakości życia intymnego. Mastopeksja, czyli chirurgiczne podniesienie piersi, pozwala kobietom ponownie cieszyć się dawnym wyglądem swoich piersi i sylwetki.

Na czym polega zabieg podniesienia piersi?

Opadanie piersi najczęściej spowodowane jest ciążą, intensywnym okresem karmienia piersią lub znaczną utratą masy ciała. Dodatkowym czynnikiem jest także naturalny proces starzenia się skóry – dotyczy przede wszystkim kobiet po 40. roku życia. Wówczas w ciele spada poziom elastyny i kolagenu, zmniejsza się także gęstość i elastyczność skóry. Skutecznym rozwiązaniem na pozbycie się tego problemu jest zabieg podniesienia biustu, czyli mastopeksja ( więcej o zabiegu przeczytasz na https://powiekszanie-piersi.com/podniesienie-piersi/)

Zabieg polega na podniesieniu, poprawie kształtu i ujędrnieniu piersi, poprzez wykonanie precyzyjnych nacięć skóry, których zakres zależy od wybranej techniki operacyjnej. W trakcie zabiegu nadmiar skóry jest usuwany, a dolna część gruczołu piersiowego zostaje wymodelowana, zyskując odpowiedni kształt, podniesienie i elastyczność. Korekcie poddawane jest także umiejscowienie brodawek, a czasem nawet ich rozmiar oraz kształt.

Przygotowanie do zabiegu powiększania piersi – czego się spodziewać na pierwszej wizycie?

Na pierwszej wizycie u Dr Konrada Kochana , który zabiegi wykonuje w Warszawie, przeprowadzany jest standardowy wywiad medyczny. Po dokonaniu wstępnej oceny ogólnego stanu zdrowia, lekarz informuje pacjentkę o szczegółach operacji oraz ustala technikę zabiegową – uzależnioną od oczekiwanych rezultatów oraz warunków anatomicznych kobiety.

W trakcie wizyty lekarz zleca również wykonanie serii badań kontrolnych, które stanowią podstawę zakwalifikowania pacjentki do zabiegu. Zakres badań uzależniony jest od wieku i ogólnego stanu zdrowia kobiety. Zwykle obejmuje on:

  • morfologię krwi,
  • USG piersi,
  • badanie EKG,
  • mammografię (w zależności od wieku pacjentki)
  • sprawdzenie grupy krwi,
  • RTG płuc,
  • badanie układu krzepnięcia.

Na lifting piersi mogą zdecydować się wszystkie kobiety, niezależnie od wieku oraz obecnego wyglądu swoich piersi. Podstawą jest prawidłowy stan zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego pacjentki.

Ile trwa rekonwalescencja po operacji podniesienia piersi?

Po zabiegu podniesienia piersi u Dr Konrada Kochana, standardowy okres hospitalizacji trwa jedną dobę. Wówczas zakładane są opatrunki oraz specjalny biustonosz pooperacyjny, który wspomaga prawidłowe ukształtowanie wymodelowanych piersi.

Okres rekonwalescencji trwa na ogół od kilku dni do kilku tygodni. Do aktywności fizycznej można powrócić po upływie ok. 2 miesięcy. W tym czasie zaleca się odbywanie regularnych wizyt kontrolnych oraz unikanie nadmiernego nasłoneczniania. Pierwsze efekty zabiegu można zaobserwować już po 4 tygodniach, a ostateczne rezultaty, w pełni widoczne są po upływie ok. 6 miesięcy.

Opinie klientek o efektach po zabiegu podniesienia piersi

Zabieg podniesienia piersi pozwala osiągnąć wysoce satysfakcjonujące efekty, które przyczyniają się do zwiększenia komfortu życia i uzyskania estetycznego wyglądu biustu. Szerokie grono zadowolonych pacjentek Dr Konrada Kochana, do największych zalet operacji zalicza przede wszystkim:

  1. 1Widoczne uniesienie i ujędrnienie piersi: „Końcowy efekt zabiegu całkowicie przerósł moje oczekiwania. Mam wrażenie, że odzyskałam biust sprzed 20 lat!” – opiniuje Marzena z Konstancina, lat 46.  
  2. 2Uzyskanie pełniejszego kształtu biustu: „Oprócz widocznego podniesienia piersi, otrzymałam wspaniały bonus – nowy kształt biustu. Już nie wstydzę się noszenia kobiecej bielizny bez efektu push up.” – rekomenduje Anna z Warszawy, lat 42.  
  3. 3Atrakcyjniejsza i bardziej kobieca sylwetka: „Po zabiegu moja sylwetka nabrała właściwych proporcji i symetrii. Już nie mogę doczekać się, aż założę swoje ulubione bikini!” – podkreśla Alicja z Piaseczna, lat 43.

Pacjentki, które zdecydowały się na zabieg podnoszenia piersi u Dr Kochana w Warszawie, jako dodatkową zaletę, jednoznacznie wskazują odzyskanie pewności siebie i poprawę jakości życia intymnego. Ponadto kobiety po 40. roku życia zauważają także znaczną różnicę w komforcie codziennego funkcjonowania oraz w trakcie wykonywania aktywności fizycznej.

Dr Konrada Kochana
Dr Konrad Kochan Źródło: mat. prasowe

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości