Zdrowie

#WFwDOMUchallenge – ty też możesz dołączyć do akcji

Zdrowie


Większość lekcji w związku z pandemią koronawirusa odbywa się teraz w wersji online. A co z wychowaniem fizycznym? Mariusz Kwietniewski, nauczyciel z Kraśnika znalazł na to sposób. Zapoczątkował akcję #WFwDOMUchallenge. Zobacz, jak można się do niej przyłączyć.

Pomysł na medal

Od ponad miesiąca lekcje w szkołach odbywają się przez internet. Matematyka, język polski, angielski, biologia – wszystkie te przedmioty odbywają się według planu.

Problem pojawia się, kiedy trzeba zorganizować on line lekcję wychowania fizycznego. A ruch jest ważny szczególnie teraz, kiedy dzieci więcej czasu spędzają przed komputerem.

Mariusz Kwietniewski, wuefista ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku, podczas rozmowy z żoną, która jest nauczycielką chemii, wpadł na pewien pomysł. Zapoczątkował akcję, która zachęca do uprawiania sportu w domu. Zaproponował challenge swoim dzieciom, które od razu podchwyciły tę inicjatywę.

Skoro moim dzieciom ta akcja tak bardzo się spodobała, to musi być to. I zaczęły się pierwsze nominacje

- tłumaczy Mariusz Kwietniewski.

#WFwDOMUchallenge

„Wyzwani” to wzięcia udziału w akcji mają pokazać wykonywane przez siebie ćwiczenia za pomocą zdjęcia lub krótkiego filmiku i opatrzyły je hasztagiem. Następnie nominują kolejne osoby, by zrobiły to samo.

Akcja zyskuje popularność nie tylko na Lubelszczyźnie, ale i w innych województwach, a także za granicą. Pierwsze próby podejmowania wyzwania pojawiły się już w Niemczech.

Jola i Kuba, dzieci Pana Kwietniewskiego chcą nominować kolejne osoby. Jola, która od 5 lat pływa, do wzięcia udziału w akcji nominuje Konrada Czerniaka i Kacpra Majchrzaka , a Kuba, fan piłki nożnej – K rzysztofa Piątka i Roberta Lewandowskiego.

Zdrowie przede wszystkim

Ruch wyzwala dobrą energię i pozwala zadbać o zdrowie. Mariusz Kwietniewski apeluje jednak, by dzieci z podstawówek ćwiczyły z rodzicami.

Najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo dzieci

- podkreśla nasz rozmówca. Zyskają na tym dwie strony. Rodzicom chwila ćwiczeń na pewno nie zaszkodzi, a rodzinny wf może okazać się super zabawą!

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości