Walczysz z migreną? Te produkty mogą nasilać bóle głowy

ból głowy, chroniczne zmęczenie
ból głowy, chroniczne zmęczenie
Źródło: fizkes/Getty Images
Przemęczenie, jesienna chandra, a do tego bóle głowy? Jak się okazuje, migreny mogą być spowodowane nie tylko stresem, ale także nieodpowiednią dietą. Przedstawiamy listę produktów, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie.

Walka z migreną

Migrena, kto nie zna tego uczucia… Niesamowity ból głowy, mdłości, a nawet drgawki i światłowstręt. Te dolegliwości mogą być spowodowane złą dietą. Istnieją bowiem produkty, które nasilają niepożądane stany. Wystarczy więc wykluczyć na kilka dni z jadłospisu wybrane składniki, by ponownie poczuć się lepiej. Jeśli jednak migreny towarzyszą wam długoterminowo, warto zweryfikować to u lekarza i wykonać odpowiednie badania.

Przyczyna migreny? Nieodpowiednia dieta

Migrena w większości przypadków pojawia się w momencie zmęczenia, głodu bądź stresu. Kluczowa jest również dieta. Wśród produktów nasilających bóle głowy znalazły się napoje tj. wino, piwo, kawa, tonik, oraz jedzenie: śledzie i owoce morza, sery żółte i pleśniowe, nabiał, w tym jogurty i kwaśna śmietana, kakao i jego pochodne, w tym czekolada, pomidory, oliwki, banany, figi, owoce cytrusowe, lody, orzechy, jajka, produkty typu fast food, wątróbka i inne podroby, a także produkty zawierające aspartam.

Oczywiście nie każde produkty będą doprowadzały do bólu głowy, jeśli jednak często atakują was silne migreny, warto stopniowo wykluczać wymienione składniki i prowadzić dziennik żywieniowy. W ten sposób metodą eliminacji można zidentyfikować wroga.

Zobacz wideo: Uszy i gardło - jak o nie zadbać?

Jak zadbać o uszy i gardło w czasie pandemii?
Ból gardła czy ból uszu potrafi być czasami nie do wytrzymania. Niestety pandemia koronawirusa spowodowała, że dostęp do specjalistów jest dość ograniczony. Przychodnie lekarskie wprowadziły konsultacje online. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy domowe sposoby zawodzą i niezbędna jest wizyta w gabinecie lekarskim? O dbaniu o uszy i gardło w czasie pandemii zapytaliśmy specjalistę chirurgii głowy i szyi, otolaryngologa – dr n. med. Michała Michalika.
Źródło: x-news/Zdrowie

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

podziel się:

Pozostałe wiadomości