Zdrowie

Treningi w dobie pandemii. "Wszyscy chcą się ruszać, zamknięci w czterech ścianach"

Zdrowie

Aktualizacja:

Ćwiczyć każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej. One pokazują, jak robić to lepiej: trenerki personalne Ola Żelazo i Sylwia Szostak opowiedziały o zdalnym dbaniu o formę. Jak się okazuje, to prostsze, niż myślimy.

Siłownia online

Siłownie i kluby fitness od wielu miesięcy pozostają zamknięte. Zimowa pogoda także nie sprzyjała podejmowaniu aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Nie ma alternatyw – można pomyśleć. Otóż jest ich wiele i coraz więcej osób z nich korzysta. Jedną z nich są treningi personalne.

Trenujemy z ludźmi nie w relacjach na żywo, tylko na zasadzie rozpisania planów konsultacji telefonicznych. Czy dużo? Szczerze mówiąc, bardzo dużo. Myślę, że zainteresowanie jest większe niż dotychczas

- wyjaśnia Sylwia Szostak, trenerka personalna.

Trenerka Ola Żelazo zauważa, że przez Internet ćwiczyliśmy już wtedy, kiedy o pandemii nie było mowy.

- Nie zgodzę się z tym, że to w czasie pandemii zaczęliśmy ćwiczyć online. Ja ćwiczę online już parę lat, ale jak się zaczęła pandemia to zauważyłam, że osób zaczęło przybywać. Wszyscy chcą się ruszać, zamknięci w czterech ścianach. Wcześniej mogliśmy iść na siłownię, do fitness clubu, na jogę, pilates. Nagle nam wszystko zamknęli i co robić. Ja pokazuję alternatywy. Możemy mieć tylko matę i na tej macie poszaleć, zrobić fajną formę, usprawnić ciało – opowiada nasza rozmówczyni.

Ćwiczenia w domu dla każdego

Nie ma wymówek, ćwiczyć może każdy, niezależnie od wieku.

- Ze mną ćwiczą osoby w wieku od dwóch lat, bo do mam dołączają dzieci. Mam też panie 80+ - mówi Ola Żelazo w Dzień Dobry TVN. Należy jednak pamiętać, żeby robić to z głowa.

- Trzeba zaczynać od minimalnego progu, zgodnego z naszym stopniem zaawansowania – zauważa Sylwia Szostak.

Dla każdego, coś miłego. Internet oferuje, zdawać by się mogło, nieskończenie wiele rozmaitych treningów.

- Przede wszystkim jest bardzo dużo form ćwiczeń. Wchodzę w ćwiczenia siłowe i pokazuję moim podopiecznym i ludziom, którzy mnie obserwują i mogą bezpłatnie skorzystać z ćwiczeń na YouTube, że można swoją sylwetkę nie tylko odchudzać i zachowywać w zdrowiu, ale można też zbudować pośladki – dodaje trenerka.

I najważniejsze: słuchajcie rad trenerów prowadzących trening. Nie chcemy przecież niepotrzebnych kontuzji.

- Wiem, jakie ludzie popełniają błędy i ustawiając ich w pozycjach, dokładnie opisuję, co mają zrobić z biodrem, z kolanem, z kręgosłupem – tłumaczy Ola Żelazo.

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak zastosować się do instrukcji, chwycić matę w dłoń i zacząć domowy trening.

Jak zmienił się świat przez ostatni rok?

Nie tylko siłownie i kluby fintess są nieczynne. Puste ulice, zamknięte restauracje, kawiarnie i kluby. O takim widoku z pierwszej fali pandemii chcielibyśmy zapomnieć. Niestety przyszła druga, a teraz nadciąga trzecia.

- Ta pandemia zmieniła wszystko. To, jak podchodzimy do naszych bliskich, przyjaciół. Jak podchodzimy do lojalności, uczuć, które sobie wyznajemy. Nie ma takiego obszaru, którego by pandemia nie dotknęła - podkreśla dr Tomasz Sobierajski, socjolog.

Jednak przez ostatni rok nabyliśmy nowe umiejętności i zdolności, zaczęliśmy doceniać małe rzeczy i odkrywać nieznane dotąd pasje. Zobacz materiał:

Zobacz też:

Idąc na rękach ciągnął samochód. "Nikt na świecie czegoś takiego jeszcze nie dokonał"

Mamy znalazły sposób, jak ćwiczyć nie rozstając się z maluchem. Buggy gym zawojował Polskę

Fitness gimnastyczny zyskuje na popularności. Zjawiskowy sport wymaga ogromu ciężkiej pracy

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Anna Korytowska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości