Zdrowie

Szczepionka przeciw COVID-19 dla dzieci od szóstego roku życia

Zdrowie

Autor:
Martyna
Trębacz
Źródło:
PAP
Morsa Images/Getty Images

Chile zatwierdziły stosowanie chińskiej szczepionki Sinovac przeciwko koronawirusowi dla dzieci w wieku od 6 lat. To jedyny do tej pory kraj Ameryki Łacińskiej, który podjął taką decyzję. 

Koronawirus w Ameryce Południowej

COVID-19 dotarł do Ameryki Łacińskiej nieco później niż do Europy czy Azji. Mimo to wiele krajów tamtego kontynentu pozostaje daleko w tyle w kwestii szczepień, w niektórych preparat przyjęło zaledwie 5 procent społeczeństwa. Dodatkowo w ostatnich dniach w Kolumbii odkryty został nowy wariant koronawirusa o nazwie Mi. Szacuje się, że odpowiada on za niemal 20 procent wszystkich zachorowań na COVID-19. 

Sinovac. Szczepienia dzieci w Chile 

Rząd Chile zatwierdził stosowanie chińskiej szczepionki Sinovac na COVID-19 dla dzieci od szóstego roku życia. Tym samym jest to pierwszy kraj Ameryki Łacińskiej, który dopuścił tę szczepionkę dla tej grupy wiekowej.

Dyrektor Instytutu Zdrowia Publicznego w Chile, Heriberto Garcia wyjaśnił, że decyzja rządu była podjęta na podstawie danych uzyskanych z laboratorium Sinovac oraz informacji publikowanych w czasopismach medycznych.

Wcześniej w niektórych krajach zatwierdzone były szczepionki firmy Pfizer, ale dla dzieci od 12. roku życia. Jedynie w Chinach dopuszczono preparaty Sinovac i Sinopharm nawet dla dzieci w wieku od 3 do 17 lat.

Do tej pory w Chile w pełni zaszczepione jest trzy czwarte społeczeństwa.

Zobacz także:

Agnieszka Więdłocha z przerażeniem o psychiatrii dziecięcej w Polsce. "Szprycuje się je lekami ogłupiającymi"

Michalina Sosna została mamą. Aktorka pochwaliła się pierwszym zdjęciem maleństwa

Makijaż i pomalowane paznokcie w szkole - czy nastolatki powinny się na nie decydować? "Nie traktujemy tego jako problem"

Zobacz wideo: Anna Lewandowska inspiruje Polki do działania

Anna Lewandowska inspiruje Polki do działania
Anna Lewandowska inspiruje Polki do działania
Dzień Dobry TVN

Autor:Martyna Trębacz

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości