Zdrowie

Jakie korzyści przynosi suplementacja magnezu? "To pierwiastek mocy i energii"

Zdrowie

Projekt Plaża - Biofarm
Projekt Plaża - Biofarm Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Magnez ma niebagatelny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Skurcze mięśni, zaburzenia rytmu serca czy poczucie osłabienia to zaledwie część dokuczliwych objawów jego niedoboru. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to, by ich uniknąć. Wystarczy zatroszczyć się o prawidłową suplementację cennego pierwiastka. W Dzień Dobry Wakacje przekonywały o tym neurolog Barbara Maciejewska i kierownik działu rozwoju w firmie Biofarm, Ewa Puk.

Magnez - dlaczego warto go suplementować?

Sezon urlopowy trwa w najlepsze, jednak nawet w trakcie błogiego wypoczynku warto zadbać o swoje zdrowie. W utrzymaniu prawidłowej kondycji całego organizmu pomocna może okazać się zbilansowana dieta, jak również suplementacja dobroczynnych pierwiastków, w tym także magnezu.

- W zasadzie możemy powiedzieć, że jest to pierwiastek mocy i energii, ponieważ decyduje on o ponad trzystu reakcjach biochemicznych w naszym ciele, które odpowiadają za produkcję i gromadzenie dla nas energii. Poza tym jest niezwykle istotny dla produkcji witaminy D3. Dodatkowo odpowiada za prawidłową funkcję tych narządów, które tej energii potrzebują, czyli mózgu, mięśni i serca. Niedobór magnezu dotyczy głównie tych organów - wyjaśniła w Dzień Dobry Wakacje neurolog Barbara Maciejewska, zachęcając tym samym do wprowadzenia w życie zdrowych nawyków związanych z suplementacją.

Jak dobrać najlepszy magnez?

W obliczu szybkiego tempa życia, stresu i licznych wyzwań dnia codziennego coraz więcej osób zaczyna dotkliwie odczuwać deficyty cennego pierwiastka. Na szczęście wybór odpowiedniego preparatu skutecznie pozwala uporać się z tym problemem.

- Jako wytwórca produktu leczniczego Magnefar B6, który jest dostępny w dwóch dawkach - 60 mg i 100 mg jonów magnezu, mamy świadomość, jak ważna dla skuteczności suplementacji jest jakość produktu - stwierdziła kierownik działu rozwoju w firmie Biofarm, Ewa Puk. Dodała też, że nie bez znaczenia pozostaje w tym przypadku umiejętność łączenia cennych witamin i mikroelementów.

- Magnez może być stosowany na przykład z melatoniną - wtedy poprawi nam sen, jakość snu, głębokość snu. Z ashwagandhą, która na dzień poprawi nam nastrój, ustabilizuje nasze emocje. Dla utrzymania zdrowych mięśni, stawów, kości dobry jest magnez w połączeniu z witaminą D i na przykład z potasem - podsumowała rozmówczyni Oliviera Janiaka.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry Wakacje

Pozostałe wiadomości