Zdrowie

Jak pobudzić organizm do działania? Zamiast pić kawę, zaśpiewaj

Zdrowie

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
zdrowie.wprost.pl
Radosna kobieta z słuchawkami na uszach tańczy w salonie. Jak odzyskać energię? Jak pobudzić organizm do działania?

Nadmiar obowiązków i stres często przyczyniają się do spadku energii, który znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie. Aby odzyskać siły, wiele osób instynktownie sięga po filiżankę małej czarnej. Kawa nie jest jednak jedyną metodą walki z ospałością czy brakiem wigoru. Jak skutecznie pobudzić organizm do działania bez pomocy kofeiny?

Jak odzyskać energię?

Dokuczliwy brak energii, a co za tym idzie także i cennej motywacji do działania, to często spotykany problem. Borykamy się z nim zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy pogoda za oknami zniechęca nas do podejmowania jakiejkolwiek aktywności. W poszukiwaniu skutecznego remedium na zmęczenie, zwykle decydujemy się sięgnąć po filiżankę aromatycznej kawy lub popularne napoje energetyczne. Istnieją jednak inne, równie skuteczne metody radzenia sobie z ospałością i niechęcią do pracy.

Codzienne wyzwania okażą się o wiele łatwiejsze, jeśli postaramy się wygospodarować czas na spacery na świeżym powietrzu. Regularne dotlenianie organizmu niesie ze sobą wiele korzyści. Pozwala odzyskać cenną energię, poprawia nastrój, a nawet pozytywnie wpływa na nasz wygląd. Co więcej, ruch wzmacnia mięśnie i stawy, wspiera też prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Zobacz wideo: Czym zastąpić kawę? 

Czym zastąpić kawę?
Czym zastąpić kawę? Niektórym kawa nie służy lub chcą ograniczyć jej spożywanie. Czym zatem można ją zastąpić? Źródło: Dzień Dobry TVN

Zamiast kawy... joga i śpiew

Spacery, nordic walking czy jogging to zaledwie część aktywności, które doskonale sprawdzą się jako naturalna recepta na ospałość i problemy z koncentracją. Równie skuteczne mogą okazać się systematyczne sesje jogi lub stretchingu. Ćwiczenia na macie skutecznie podnoszą wydolność organizmu, mają też nieoceniony wpływ na nasz umysł. Co więcej, doskonale rozwijają ciało, ponieważ podczas ich wykonywania angażujemy do pracy niemal wszystkie mięśnie.

Doskonałą alternatywą dla kawy i napojów energetycznych jest także muzyka. Słuchanie ulubionych melodii natychmiast poprawia nastrój, ma również zbawienny wpływ na redukcję stresu. Zamiast sięgać po poranną dawkę kofeiny, warto rozpocząć dzień piosenką. Energia i pozytywne nastawienie do życia pojawią się zwłaszcza wtedy, gdy zaczniemy wykorzystywać swoje zdolności wokalne. Śpiew korzystnie wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne, a przy okazji pozwala błyskawicznie pozbyć się napięcia.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: zdrowie.wprost.pl

Źródło zdjęcia głównego: evgenyatamanenko/Getty Images

Pozostałe wiadomości