Sport i fitness

Zrzuć kalorie po świętach! Ćwiczenia relaksacyjne z Mariolą Bojarską-Ferenc

Sport i fitness


Święta, święta i po świętach. Szczególnie teraz, kiedy mamy za sobą serniki, mazurki i sałatki z majonezem, warto pomyśleć o odrobinie ruchu. Prosto ze swojego ogrodu, promotorka zdrowego stylu życia, Mariola Bojarska-Ferenc pokazała nam proste ćwiczenia relaksacyjne.

Świąteczny cheat day

Tegoroczne święta dla każdego z nas były specyficzne. Brak rodziny, świątecznego gwaru i głośnych dyskusji przy stole dał się we znaki. Jednym z przejawów normalności i tradycji pozostały potrawy. Nie wierzymy, że nie pojawiły się u was serniki, mazurki, babki czy wytrawna sałatka jarzynowa i faszerowane jajka. To wszystko dało nam namiastkę prawdziwych świąt, ale także i sporo kalorii. Teraz nadszedł odpowiedni czas, aby trochę się poruszać.

Ćwiczenia relaksacyjne

Po dwóch dniach lenistwa trzeba wrócić do rzeczywistości, która obecnie nie napawa nas optymizmem. Zdalna praca, wiele obowiązków lub wręcz przeciwnie brak pracy i bezradność. Powodów do stresu mamy nadmiar.

Utrzymywanie się przez dłuższy okres adrenaliny, kortyzolu może prowadzić do chorób serca, do nadmiernej nerwowości, czy depresji. W trosce o nasze zdrowie warto zadbać o prawidło oddychanie i ćwiczenia relaksacyjne. Mariola zdradziła nam swoje sposoby na odprężenie.

Przede wszystkim pijemy co godzinę szklankę wody i ćwiczymy. Może to być stretching, ćwiczenia oparte o balet, ćwiczenia rozciągające, joga

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości