Sport i fitness

Przebiegł 42 km wokół łóżka, a teraz bije rekord świata w pętli. Wojtek Machnik: „Chciałbym to zrobić w ciągu 9 godzin”

Sport i fitness


Z powodu pandemii koronawirusa wszystkie zawody są odwołane. Aby nie wypaść z formy, Wojtek Machnik najpierw pokonał maraton wokół łóżka, a teraz podjął się pobicia rekordu świata w biegu wokół pętli o długości 5 m. Temu ostatniemu wyczynowi towarzyszy szczytny cel - pomoc w walce z Covid-19. Nasza kamera towarzyszyła mu podczas trzech pierwszych godzin.

Maraton wokół łóżka

Wojtek Machnik to zapalony maratończyk, który niedawno przebiegł 42,2 km wokół łóżka. Aby pokonać dystans, musiał okrążyć mebel 5625 razy. Czas jaki wówczas osiągnął wyniósł 8 godzin i 47 minut. Wojciech zdecydował się na ten wyczyn, aby zabić nudę podczas kwarantanny, którą musiał odbyć po powrocie z maratonu w Jemenie.

O jego dokonaniu informowaliśmy w Dzień Dobry TVN: Koronawirus uniemożliwił mu start w maratonie, więc przebiegł go wokół łóżka. "To była potrzeba chwili"

Covid-19 Marathon Challenge

Po biegu wokół łóżka Wojtek Machnik zdecydował się na pobicie rekordu świata w pętli, której długość ma 5 m. Swoje wyzwanie rozpoczął 3 maja 2020 roku o godzinie 8.00.

Chciałbym zamknąć maraton w okolicach 9 godzin. Zobaczymy, na ile pozwoli mi błędnik, kolana i stawy, bo (…) pętla jest bardzo mała. To będzie ciężkie wyzwanie

- stwierdził.

Aby ustanowić rekord świata, Wojtek musi okrążyć pętlę 8440 razy. Czas liczony jest przez sędziów przy pomocy profesjonalnego zegara.

Tym razem wyczyn ten niesie za sobą cel charytatywny - zabezpieczenie podopiecznych domów pomocy społecznej i hospicjów oraz działających tam służb medycznych przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa poprzez zaopatrzenie w niezbędne środki do dezynfekcji. Zbiórkę pieniędzy na ten cel można wesprzeć za pośrednictwem strony: zrzutka.pl

Trzymamy kciuki za powodzenie akcji!

>>> Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości