Sport i fitness

Polak został mistrzem świata w bilardzie. Ilu zawodników pokonał?

Sport i fitness

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Robert Stockinger
Polak został mistrzem świata w bilardzie
Polak został mistrzem świata w bilardzieDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Bilard 10 bil - Wojciech Szewczyk został mistrzem świata. 27-latek pokonał aż 128 zawodników w turnieju w Las Vegas. O swoim sukcesie opowiedział w rozmowie z reporterem Dzień Dobry TVN, Robertem Stockingerem.

Polak mistrzem świata w bilardzie

Wojciech Szewczyk został mistrzem świata w bilardzie 10 bil podczas turnieju Predator World 10-Ball Championship, rozgrywanego w Las Vegas. W Dzień Dobry TVN reprezentant Polski opowiedział o szczegółach wydarzenia. - Startowało 128 zawodników, w tym aż 7 Polaków więc pojechaliśmy silną ekipą, reprezentacją Polski - tłumaczy.

Mistrz świata podkreśla, że turniej w Las Vegas jest jednym z dwóch najważniejszych konkursów w kalendarzu bilardowym. - Jest to dla mnie niesamowity sukces, na pewno największy w życiu - dodaje.

27-latek zwrócił również uwagę na fakt, że polska reprezentacja w bilardzie staję się coraz silniejszą konkurencją dla zagranicznych uczestników turniejów. - Wiedzą, że jak grają z przeciwnikiem z polską flagą przy nazwisku, to nie będzie łatwo - opowiada Wojciech.

Czym się różni snooker od bilardu?

Wiele osób myli dwie dyscypliny sportu - snooker i bilard. Mistrz świata podkreśla, że choć rzeczywiście są podobne, to jednak istnieją różnice, dzięki którym da się je odróżnić już na pierwszy rzut oka. - Zawsze porównuje to do squasha i tenisa. Masz w squashu i tenisie rakiety, ale są to różne rakiety, tak samo kije są różne, kort jest inny, stoły też - tłumaczy Wojciech Szewczyk.

Czy mężczyzna łączy miłość do sportu z innymi pasjami? - Jeżeli chodzi o zawodową stronę mojego życia, to jest do dla mnie praca na pełen etat - podsumowuje mistrz świata.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

Pozostałe wiadomości