Sport i fitness

Jak wyćwiczyć okrągłe i jędrne pośladki? Trenerka: "Pierwsze efekty zobaczymy, gdy będziemy na lekkim plusiku kalorycznym"

Sport i fitness

Aktualizacja:

Wraz z początkiem nowego roku wiele pań z determinacją ruszyło ze swoimi postanowieniami. Jak się okazuje, znaczna część dotyczy diety i ćwiczeń. W końcu kto nie marzy o zgrabnym i smukłym ciele? My postawiliśmy więc zapytać specjalistkę o najlepsze ćwiczenia na okrągłe i jędrne pośladki. Gotowi do ćwiczeń? Zaczynamy.

Jędrne i okrągłe pośladki – jaki jest klucz do sukcesu?

Trzeba przyznać, że pandemia trochę nas rozleniwiła, a na wadze niespodziewanie pojawiło się kilka nadprogramowych kilogramów. Nowy rok to zatem dobry czas, by zrobić coś dla siebie i rozpocząć aktywność fizyczną. Ruch pozytywnie wpłynie nie tylko na naszą figurę, ale przede wszystkim na samopoczucie i zdrowie.

- Panowie, większość z was myśli, że pośladki to domena kobiet. Jeżeli bolą was plecy, miednica czy kolana to prawdopodobnie może być to związane ze słabymi mięśniami pośladkowymi. Mięśnie pośladkowe stabilizują miednicę i dają solidny fundament dla naszego kręgosłupa – powiedziała trenerka, Anna Kaszuba.

Jak często ćwiczyć? Zdaniem ekspertki najważniejsza i kluczowa jest tu konsekwencja. Już trzy treningi w tygodniu wykonywane regularnie przyniosą nam pierwsze efekty.

Ćwiczenia na okrągłe i jędrne pośladki

Pamiętajmy, że każdy trening zawsze należy poprzedzić rozgrzewką. Jak przyznała trenerka, idealnym ćwiczeniem, które pobudzi do pracy nasze mięśnie pośladkowe, jest chodzenie z gumą oporową.

Zakładamy ją na wysokości stóp, wtedy najmocniej aktywujemy mięsień pośladkowy wielki i średni. Rozgrzewka ta powinna trwać do minuty

– powiedziała Anna Kaszuba.

Następnie możemy przejść do ćwiczeń właściwych. Do ich wykonywania w domowym zaciszu wcale nie potrzebujemy masy sprzętu. Tak naprawę wystarczą nam dwie butelki 1,5-litrowe oraz taśmy oporowe. Ania zdradziła nam trzy ćwiczenia, które wykonywane systematycznie, ujędrniają pośladki. W zależności od stopnia wytrenowania możemy robić od 10 do 15 powtórzeń w trzech bądź czterech seriach.

- Pamiętajmy, żeby ćwiczenia robić wolno i dokładnie, nie z prędkością światła. Zalecam robić trzy do czterech serii, to zależy od poziomu wytrenowania. Dla początkujących trzy serie wystarczą. Pierwsze efekty zobaczymy wtedy, gdy będziemy konsekwentni oraz będziemy na lekkim plusiku kalorycznym. Mięśnie nie urosną bez odpowiedniego jedzenia – powiedziała.

Ćwiczenie 1. Martwy ciąg na jednej nodze z taśmą. Ćwiczenie to możemy również wykonać z hantlami lub butelkami z wodą.

Ćwiczenie 2. Przysiad wykroczny. Ręce opuszczamy wzdłuż tułowia, schodzimy kolanem w dół i zatrzymujemy się na kilka sekund.

Ćwiczenie 3. Wykrok w tył pod skosem z przysiadem. Tu również można dołożyć ciężar w postaci butelek czy hantli.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Córka i tata zakochani. Oliwia i Jarosław Bieniukowie pokazali swoich partnerów na rodzinnym zdjęciu

Kongres USA oficjalnie zatwierdził zwycięstwo Joe Bidena. Trump zapewnia, że 20 stycznia przekaże władzę

Nosework - świetny trening dla psa. "To bardzo stymulujące i męczące zajęcie"

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Agata Zjawińska

Pozostałe wiadomości