Sport i fitness

Jak tanio urządzić w domu minisiłownię? Sprawdź porady trenera

Sport i fitness


Siłownie i baseny są zamknięte ze względu na reżim sanitarny, spowodowany pandemią koronawirusa. Ale to nie oznacza, że nie możemy ćwiczyć. W trosce o kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną, warto robić to w domowym zaciszu. Kilka możliwości pokazał w programie trener personalny Patryk Puczyłowski. Zobacz, jak pod jego okiem ćwiczyli nasi prowadzący.

Nasze studio zamieniło się na chwilę w minisiłownię. Patryk Puczyłowski, trener personalny zdradził, jak ćwiczyć w domu w dobie pandemii. Jak podkreślił, potrzebny jest tylko kawałek wolnej podłogi i przede wszystkim chęci . Jeśli chcemy wykonywać treningi z obciążeniem, by rozbudować masę mięśniową, warto zaopatrzyć się w kilka sprzętów, które wcale nie muszą kosztować kroci.

Tanie przyrządy do ćwiczeń

Trener personalny polecał gumę oporową , która kosztuje ok. 40 złotych. Następnie pokazał, jak prawidłowo wykonać przy jej użyciu przysiad . Wystarczy nałożyć ją nad kolana, stanąć w rozkroku, stopy ustawić "pięć po i za pięć dwunasta" i zrobić przysiad. Guma świetnie się sprawdzi, gdy nałożymy ją nadgarstki i po prosty ściągniemy łopatki. To ćwiczenie polecane jest zwłaszcza osobom, które siedzą zgarbione przed komputerem.

Taśma treningowa

Ekspert polecił również taśmę treningową, ponieważ możemy ją zastosować do różnych ćwiczeń. Doskonale sprawdzi się zarówno przy wykonywaniu przysiadów czy rozpiętek , jak i pompek . Przy jej użyciu możemy wykonać nawet martwy ciąg .

Piłka do ćwiczeń

Osobom, które nie mają jeszcze rozwiniętych mięśni, Patryk Puczyłowski doradził, by zaopatrzyły się w piłkę do ćwiczeń. Przy jej pomocy mogą wykonywać alternatywę dla pompek. Oprócz tego warto wykonywać na niej brzuszki. Zwłaszcza osoby, które pragną rozwinąć mięśnie brzucha, powinny zaopatrzyć się w to akcesorium.

Zobacz w naszym materiale wideo, jak przy użyciu sprzętu prawidłowo wykonywać ćwiczenia .

Zobacz też:

Czy w czasie uprawiania sportu na świeżym powietrzu trzeba nosić maseczkę? Poznaj odpowiedź prawnika

Jak ograniczyć spożywanie cukru? "Powinniśmy szukać zamienników"

Jak radzić sobie ze stresem w dobie pandemii? Na pomoc przychodzą olejki eteryczne

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości