Sport i fitness

Zakopane. Wysusz kurtkę na szczycie Gubałówki

Sport i fitness

Aktualizacja:

Bartek Jędrzejak na szczycie Gubałówki, w zimowej strefie Electrolux sprawdzał, jakie sposoby na suszenie odzieży mają wytrawni narciarze. Okazuje się, że z pomocą przychodzi technologia. Stanisław Karpiel-Bułecka wyjaśnił, jak działają suszarki do ubrań dostępne przy stoku narciarskim.

Zmokłeś? Wysusz ubranie w suszarce

Często, zjeżdżając na nartach, sankach czy snowboardzie zdarza się nam przecenić swoje możliwości i zaliczyć upadek. Po kilku razach może się zrobić nieprzyjemnie zimo ze względu na mokre ubrania. Wtedy warto wybrać się do strefy Electrolux i oddać odzież do suszenia. Możemy przyjść i skorzystać z przygotowanych urządzeń, a w części przeznaczonej na relaks - odpocząć, napić się ciepłego napoju. Chętni mogą wypożyczyć kurtkę zastępczą i wybrać się do miasteczka, aby po kilku chwilach wrócić po wysuszoną, ciepłą odzież i dalej cieszyć się urokami białego szaleństwa.

Urządzenie nie dość, że suszy, to jeszcze dobiera odpowiednią temperaturę suszenia do kurtki, odpowiednio dobiera program do materiału. Nie ma nic przyjemniejszego, niż wyciągnąć taką ciepłą kurtkę, włożyć ją i na stok!

- opowiadał Bartek Jędrzejak.

Wielkie suszenie na szczycie Gubałówki

Z suszarek do ubrań mogą używać bez obaw także osoby, których odzież jest wykonana z tkanin wodoodpornych, pokrytych ochronnymi membranami. Urządzenie jest także bezpieczne dla delikatnych tkanin. Każdy rodzaj materiału może być wysuszony - od kaszmiru po jedwab, a wszystko dzięki systemom, które dostosowują odpowiednią temperaturę i obroty bębna do rodzaju odzieży. Po wyjęciu nasza kurtka, sweter czy spodnie będą miękkie, puszyste i co ważne - w kilka minut gotowe do założenia.

Aura w górach jaka jest - taka jest, nie ma co się oszukiwać. Tego typu suszarkę powinna mieć co druga chałupa w górach

- stwierdził Stanisław Karpiel-Bułecka.

Strefa Electrolux na szczycie Gubałówki będzie dostępna do 23 lutego.

>>> Zobacz też:

Wyjątkowy sezon Dawida Kubackiego. Zobacz, jaki skoczek jest prywatnie

Pozostałe wiadomości