Sport i fitness

Mistrz precyzji. Polak jednym z najlepszych zawodników darta: "Tylko niewielki procent może być na szczycie"

Sport i fitness


Sebastian Steyer to jeden z najlepszych profesjonalnych zawodników darta w Polsce. Gracz regularnie zdobywa punkty w prestiżowym rankingu BDO i reprezentuje nasz kraj na turniejach międzynarodowych. Do jego największych sukcesów należy uczestnictwo w mistrzostwach świata BDO 2020.

Od gry w barach do turniejów międzynarodowych

Sebastian Steyer zaczął grać w darta w 2000 roku. Najpierw traktował to jako rozrywkę, a z czasem zaczął odnosić sukcesy w poważniejszych turniejach.

Najpierw wygrywałem na arenach wojewódzkich, później był zwycięstwo na arenie ogólnopolskiej, dostanie się do reprezentacji Polski i wyjazdy zagraniczne

- wymienił Sebastian.

Póki co jego największym sukcesem był występ na mistrzostwach świata prestiżowej federacji BDO (British Darts Organisation) na początku 2020 roku.

Wsparcie rodziny

Zawodnik nie ukrywa, że całe jego życie jest podporządkowane pod darta. Na szczęście ma wyrozumiałą żonę, która akceptuje jego pasję i z przyjemnością kibicuje mu w czasie zawodów.

Nie wyobrażam sobie w żaden sposób, żeby go stopować i zupełnie nam to nie przeszkadza, w niczym nie koliduje. (...) Zawsze wspólnie z całą rodziną oglądamy mistrzostwa i przyznam, że sprawia mi to przyjemność. Jeździmy razem z nim na te turnieje w miarę możliwości

- przyznała Honorata Steyer.

Sebastian cieszy się, że miłością do darta zaraził się jego syn, dlatego z chęcią zabiera chłopca na swoje turnieje. Marcel podkreśla, że jest niezwykle dumny z ojca.

Widzę, jak tata się poprawił, a teraz to już tyle osiągnął, pojechał na mistrzostwa świata. (...) Jak tata wygrywał, to chwaliłem się w szkole, byłem szczęśliwy

- powiedział chłopiec.

Zawodnik niezwykle cieszy się z postawy swojej rodziny. Stwierdził nawet, że gdyby żona i syn byli przeciwni jego pasji, to nie miałaby ona dla niego sensu.

Dart - na czym polega gra

Dart to gra, w której celem jest trafianie niewielkimi lotkami w tarczę zawieszoną na ścianie.

Pojedyncza rozgrywka jest pojedynkiem między dwoma zawodnikami, którzy na przemian wykonują trzy rzuty do tarczy. W wersji amatorskiej wygrywa zawodnik, który pierwszy osiągnie założoną liczbę punktów, zazwyczaj 301 lub 501, przy czym punkty "odlicza się od tyłu", od np. 501 aż do 0.

W odmianie profesjonalnej "Double-out" ostatni rzut musi trafić bezpośrednio w podwójne pole lub środkową część bull's eye (środek) i musi jednocześnie zredukować wynik gracza do zera.

Do innych odmian gry w darty zalicza się m.in. "Double-in" (w którym należy trafić podwójne pole, by w ogóle rozpocząć naliczanie punktów), "Round The Clock" (w którym gracze muszą trafiać kolejne numerowane pola tablicy), a także "Cricket".

"Przyszedł, trafił i poszedł". Phil Jones popisał się celnością podczas gry w rzutki. Zobacz wideo:

>>> Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Reporter: Ewa Owczarek

Źródło: Wikipedia

Pozostałe wiadomości