Sport i fitness

Radosław Kawęcki - człowiek, który większość życia spędza w wodzie

Sport i fitness

Radosław Kawęcki zdobył złoty medal w wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym podczas pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie Zawody odbywały się w Glasgow. O swoim sukcesie sportowiec opowiedział w Dzień Dobry TVN. W naszym studiu towarzyszyła mu narzeczona Agata Korc.

Podczas mistrzostw Europy na krótkim basenie odbywających się w Glasgow doskonale spisali się polscy pływacy. Złoto zdobyła sztafeta 4x50 metrów kobiet stylem zmiennym, w składzie: Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz, Katarzyna Wasick, a srebro - męska sztafeta 4x50 m stylem dowolnym. Panowie wystąpili w składzie: Paweł Juraszek, Marcin Cieślak, Karol Ostrowski i Jakub Kraska.

>>> Zobacz także:

Nasi pływacy osiągnęli także sukcesy indywidualne - brązowymi medalistami zostali: Alicja Tchórz na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym oraz Marcin Cieślak na dystansie 100 metrów stylem motylkowym, natomiast Radosław Kawęcki wywalczył tytuł mistrza Europy w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym. Ten ostatni w finale uzyskał rezultat 1:49.26 i okazał się lepszy od Niemca Christiana Dienera i Brytyjczyka Luke’a Greenbanka.

Radosław Kawęcki - sukcesy sportowe

Radosław Kawęcki to polski pływak, specjalizujący się w wyścigach na 100 i 200 metrów w stylu grzbietowym. Na krótkim basenie (25 metrów) jest trzykrotnym mistrzem świata i siedmiokrotnym mistrzem Europy, a na długim basenie (50 metrów) m.in. - dwukrotnym wicemistrzem świata i trzykrotnym mistrzem Europy.

Pływak rozpoczynał karierę w klubie MKS Piast Głogów, następnie trenował pod okiem Jacka Miciula w KS Korner Zielona Góra. Obecnie reprezentuje barwy AZS AWF Warszawa, a jego trenerem jest Paweł Słomiński.

Radosław Kawęcki - życie prywatne

Radosław Kawęcki jest związany z Agatą Korc, byłą pływaczką, startującą głównie w stylu dowolnym i motylkowym, reprezentantką Polski na letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, a obecnie trenerką. W listopadzie 2017 roku urodził się ich syn, Tadeusz.

Niedawno para założyła fundację "Bezpiecznie do brzegu", by w jej ramach podejmować działania w zakresie regulacji dotyczących kart pływackich, wypożyczania sprzętu i bezpieczeństwa nad wodą.

Władze w Polsce, WOPR i wszelkie inne organizacje działają, żeby coś się działo w tym kierunku, aby polepszyć tę sytuację, ale to wciąż jest za mało.

- powiedziała Agata.

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości