Sport i fitness

Deska SUP zdobywa serca fanów sportów wodnych. "Każdy może zacząć na niej pływać"

Sport i fitness

Projekt Plaża w Dziwnowie - Sportano

W miasteczku Projekt Plaża w strefie Sportano można nie tylko zapoznać się z ofertą sklepu, porozmawiać z ekspertami, lecz i bezpłatnie przetestować deski SUP. Od czego zacząć swoją przygodę z tym sportem wodnym? Dlaczego stał się on taki popularny? O tym w Dzień Dobry Wakacje opowiedzieli modelka Karolina Pisarek-Salla i Przemysław Kowalski, instruktor.

Pływanie na desce SUP - najmodniejszy sport wodny

Wielbicieli pływania na desce SUP z roku na rok przybywa.

- To jeden z najmodniejszych sportów wodnych i bardzo dużo osób go próbuje. Głównie, dlatego że deski są bardzo łatwo dostępne. (...) Jest to też stosunkowo atrakcyjnie cenowo sport. Myślę, że każda rodzina może wypróbować i nie jest aż tak ciężki w porównaniu do innych sportów wodnych - tłumaczyła Karolina Pisarek-Salla.

- Podczas mojej podróży poślubnej widziałam, że wiele pań próbowało robić poranną jogę na SUP-ie - dodała modelka.

Deska SUP - jaką wybrać?

Wielu miłośników tego sportu wodnego decyduje się na posiadanie własnej deski SUP. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie?

- Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad tym, do czego ta deska jest potrzebna. Deska SUP jest bardzo uniwersalna. Każdy może zacząć na niej pływać. Natomiast dobrze byłoby porozmawiać ze specjalistą. (...) Jest bardzo dużo różnych desek, np. dmuchane, wieloosobowe, na których można świetnie się bawić - zachęcał Przemysław Kowalski, instruktor SUP i ekspert Sportano.

- Przy doborze deski i sprzętu należy również pamiętać, że jest cała masa różnego rodzaju akcesoriów, takich jak: finy, leash, wiosło, a nawet silniki elektryczne. Bardzo dobrze byłoby, gdyby osoba, która nam pomaga, była kompetentna. Tak jak są osoby ze Sportano, czyli nowego multibrandu sportowego, który nie tylko zajmuje się SUP-em, ale i innymi sportami - podsumował rozmówca Dzień Dobry Wakacje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości