Sport i fitness

Piotr Bielak i jego rowerowe show pełne atrakcji. Na czym polega akrobatyka rowerowa?

Sport i fitness


Piotr Bielak od 20 lat trenuje akrobatykę rowerową, a od 13 lat publicznie prezentuje swoje niebywałe umiejętności. Występował między innymi w programie Mam Talent. W Dzień Dobry TVN pokazał tricki rowerowe, które wykonuje podczas pokazów.

Piotr Bielak w dzieciństwie każdą wolną chwilę spędzał na rowerze, a od 20 lat zawodowo uprawia akrobatykę rowerową. Jak zaczęła się jego przygoda z tym sportem?

Kiedy wracałem ze sklepu obwieszony siatami, zobaczyłem człowieka, który wskoczył rowerem na murek. Tak mnie to zafascynowało, że do dzisiaj nie mogę się z tego wyleczyć.

- zdradził.

>>> Zobacz także:

Piotr nie startuje jednak w żadnych zawodach sportowych. Postawił na pokazy artystyczne. Miał okazję występować na żywo na największych eventach w kraju, w telewizjach oraz w programie Mam Talent.

Mam na swoim koncie już 600 występów.

- pochwalił się.

Piotr prowadzi najpopularniejszy w Polsce kanał YouTube związany z trialem rowerowym gdzie najpopularniejszy film obejrzało ponad 200 000 widzów.

Jest pierwszym i jedynym człowiekiem w Polsce, który przejechał na rowerze trialowym ośmiometrowy odcinek po linie. Numer ten wykonywał w 2011 roku.

Jest pierwszym i jedynym człowiekiem na świecie, który żongluje 4 piłkami, siedząc na kierownicy roweru, znajdując się jednocześnie na platformie umieszczonej 2 metry nad ziemią.

Piotr podróżuje po Polsce i występuje przed publicznością, sprawiając widzom wiele radości i promując aktywność fizyczną.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości