Najsłabsza drużyna piłkarska w Polsce wreszcie wygrała mecz. "Wszyscy się z nas śmieją"

Autor:
Berenika
Olesińska
Reporter:
Sylwia Witas
Najsłabsza drużyna w Polsce wreszcie wygrała mecz!
Najsłabsza drużyna w Polsce wreszcie wygrała mecz! Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Piast Miłocice to drużyna, która rywalizuje w piłkarskiej B klasie na najniższym poziomie rozgrywek w Polsce. Do niedawna był to jeden z najgorszych zespołów w kraju - przegrał 82 mecze i stracił aż 500 bramek. W końcu jednak przyszedł czas na triumf i pierwsze od 4 lat zwycięstwo. - Panowała euforia - komentuje kapitan.

Piast Młocice - najsłabsza drużyna piłkarska w Polsce

- Nazywam się Marek Sturlis, jestem trenerem Piasta Miłocice - drużyny, która od czterech lat nie wygrała meczu - mówi dumnie mężczyzna. Dlaczego dumnie? Ponieważ zła passa zespołu piłkarskiego właśnie się skończyła. Drużyna dzięki zmianie coacha pierwszy raz zwyciężyła w rozgrywkach. Wcześniej przegrała 82 mecze i straciła 500 bramek.

- Byliśmy jedną z dziesięciu najgorszych drużyn w kraju. Osiągnęliśmy dno kompletne. Nie wyobrażam sobie, aby jakaś inna drużyna mogła grać tak słabo - przyznaje z niezwykłą szczerością trener.

Jego słowa potwierdza również kapitan zespołu piłkarzy. - Wszyscy się z nas śmieją, przyjeżdżają do nas po pewne trzy punkty, ale w końcu prezesi zorganizowali nam dobrego trenera, który zazębił to wszystko i w końcu wszystko zaiskrzyło - ocenia Karol Raczkowski.

Porażki, z którymi do tej pory mierzył się Piast Miłocice, miały być według coacha skutkiem słabego zaangażowania zawodników oraz braku motywacji. Mimo wszystko drużyna zyskała sympatię wiernych kibiców, którzy wspierają ją od lat.

- Były mecze przegrywane i to wysoko - 10:0, 15:0. Niektórym by to dało do myślenia: "A po co to dalej prowadzić? Może dajmy sobie spokój". Nie! Nie ma takiej opcji - oponuje kibic Ryszard Wnuk.

Piast Młocice wygrał pierwszy mecz

Skład drużyny Piast Młocice jest niezwykle różnorodny. Znajdziemy tam między innymi grabarza, taksówkarza, profesjonalnego kierowcę i kucharza. - Przekrój jest od A do Z. Wszyscy wspólnie spotykamy się i bawimy w piłkę - komentuje Marek Sturlis.

Trener przekonuje, że nikt nie lubi porażek, ale "uświadomienie sobie, że życie głównie się z nich składa i wpojenie ludziom tej zasady" wbrew pozorom zachęca do podejmowania walki. - Ten jeden wygrany mecz jest naszym małym zwycięstwem całej ligi - ocenia coach.

- Jak wygraliśmy w końcu pierwszy mecz po czterech latach, panowała euforia na boisku, panowała euforia poza boiskiem, kibice, szatnia skakała. Wszyscy byli zadowoleni, bo w końcu wymarzone trzy punkty - opowiada kapitan Karol Raczkowski.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Reporter: Sylwia Witas

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości