Sport i fitness

Jak wybrać piankę? "To może być nasze przekleństwo, albo najlepsza decyzja w życiu"

Sport i fitness

Projekt Plaża w Kołobrzegu - wejście Sportano

Piękna wakacyjna pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Do uprawiania niektórych sportów, zwłaszcza tych wodnych, potrzebna może być pianka. Jakie są ich rodzaje? Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie? Na ten temat ze swoimi gośćmi rozmawiał Olivier Janiak.

Jak wybrać piankę?

Tegoroczna edycja "Projektu plaża" stawia i zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Spędzanie wakacji nad morzem to doskonała okazja do tego, aby spróbować swoich sił w sportach wodnych. Jednak do uprawiania części z nich potrzebna może być pianka. - Chodzi przede wszystkim o właściwości termiczne, o utrzymanie ciepła. Pianka to jest w ogóle podstawowa rzecz, którą kupujemy, jeżeli chcemy uprawiać sporty wodne, czy chcemy pływać, jechać nad morze, chcemy uprawiać kitesurfing, czy windsurfing - mówił Victor Borsuk, kitsurfer.

Jednak, aby ta przygoda dobrze się rozpoczęła - kluczowe znaczenie ma wybór pianki. - To może być nasze przekleństwo, albo najlepsza decyzja w życiu. Pianka musi przylegać, musi być, jak druga skóra. Nie może być za dużo, ponieważ woda będzie nam się przelewała górą, bokiem. Tak naprawdę chodzi o to, że w piance ma być cały czas woda, która jest ogrzana przez nasze ciało - mówił.

W ocenie Victora Borsuka przy wyborze pianki warto poradzić się eksperta. - Są takie sklepy, jak Sportano, które są specjalistycznymi sklepami. Tam możemy się skonsultować, ktoś nam może powiedzieć co oznacza "3-2", bo to jest jak czarna magia, gdy kupujemy piankę. 3-2 - chodzi o to, że w niektórych miejscach pianka jest po prostu cieplejsza, ma 3 milimetry grubości, a w innych (miejscach), tam gdzie potrzebujemy rąk do ruszania, gdy uprawiamy sport, ta pianka jest troszeczkę cieńsza - tłumaczył.

Kto korzysta z pianek?

Warto dodać, że ze specjalistycznych pianek korzystają także triathloniści. Podczas pływania chroni organizm przed wychłodzeniem. - Bardzo ważne jest, jaką piankę wybierzemy. Inną piankę wybiorą triathloniści, którzy wywodzą się z pływania, a inną triathloniści, którzy mają słabe pływanie. Triathloniści, którzy mają problem z pływaniem muszą się skupić przede wszystkim na panelach wypornościowych na udach, które powinny mieć ok. 4-5 milimetrów. To w połączeniu z panelami na ramionach o (grubości) ok. 2 milimetrów pozwoli nam uzyskać odpowiednią pozycję ciała i pływać szybciej - mówił Łukasz Kalaszczyński, triathlonista.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości