Jak się pozbyć "pelikanów"? Poznaj porady trenera

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Najlepsze ćwiczenia na „pelikany”
Najlepsze ćwiczenia na „pelikany”Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Obwisłe ramiona to problem i kompleks wielu kobiet. Na szczęście dzięki prostym ćwiczeniom można wzmocnić i ujędrnić tę część ciała. Jak to zrobić? Czy potrzebny jest jakiś sprzęt? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Bartek Szemraj, dietetyk kliniczny i trener.

Pelikany - jak się ich pozbyć?

Pelikany, czyli obwisła skóra na ramionach to problem, który w ogromnej większości dotyczy kobiet. Na szczęście można sobie z tym szybko poradzić. Co więcej, do ćwiczeń nie jest nam potrzebny żaden specjalny sprzęt, wystarczą półtoralitrowe butelki z wodą.

- Z jednej strony musimy oczywiście pracować na te mięśnie, żeby pięknie były wymodelowane, ale z drugiej strony to, co warto wiedzieć, to jest to, że mięśnie są pod tkanką tłuszczową i te pelikany dotyczą głównie tkanki tłuszczowej - tłumaczył w Dzień Dobry TVN Bartek Szemraj, dietetyk kliniczny i trener.

Dlatego należy wykonywać ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie, a z drugiej - pomogą spalić kalorie.

Ćwiczenia na pelikany

Do pierwszego - najłatwiejszego ćwiczenia - potrzebna będzie półtoralitrowa butelka z wodą. - Bierzemy jedną butelkę z wodą, im cięższa, tym lepsza, nad głowę, prostujemy [...] rękę. Nic więcej nie musimy robić - powiedział trener i dodał, że bardzo ważne jest wyprostować łokieć do samego końca.

Jeżeli chcemy spalać więcej kalorii, musimy pobudzić więcej mięśni. W kolejnym ćwiczeniu dodatkowo angażujemy do pracy bark. Jak wykonać to ćwiczenie? Dowiecie się tego z powyższego materiału wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości