Polacy odnoszą sukcesy w kendo. Czy to bezpieczny sport dla dzieci?

Sport i fitness


Kendo to japońska odmiana szermierki. W naszym kraju tę sztukę walki trenuje około 600 osób. W Dzień Dobry TVN swoje umiejętności zaprezentowali młodzi zawodnicy - Tadeusz i Mikołaj, a ich trenerka Anna Betley-Uchańska opowiedziała, na czym polega ten sport.

Kendo – co to jest?

Już sama nazwa wiele mówi o charakterze tego sportu. Kendo oznacza bowiem "drogę miecza". Jest to sztuka walki wywodząca się z Japonii. Naprzeciwko siebie stają dwie walczące osoby, które mają na sobie zbroje-protektory oraz specjalne ubrania, a w rękach trzymają bambusowe miecze.

Właśnie w takich strojach do Dzień Dobry TVN zawitali młodzi zawodnicy - Tadeusz i Mikołaj, którzy zaprezentowali widzom swoje umiejętności. Chłopcy trenują od czterech lat, odkąd powstała sekcja w Warszawie.

Kto może trenować kendo?

- W zasadzie nie ma żadnych ograniczeń. W Japonii zaczynają bardzo malutkie dzieci, w zasadzie czteroletnie. Mój syn Tadeusz również zaczął, jak miał cztery lata. Sport ten można trenować do końca życia. W Japonii czynni są nawet 90-latkowie, którzy mają wysokie stopnie – tłumaczyła Anna Betley-Uchańska, wieloletnia zawodniczka reprezentacji Polski w kendo i trenerka.

Choć sport ten nie jest jeszcze bardzo popularny w Polsce, to odnosimy w nim sukcesy. Trenerka wyjawiła bowiem, że niektórzy zawodnicy mają na koncie wicemistrzostwo Europy oraz wiele medali drużynowych.

Zobacz pokaz młodych zawodników w materiale wideo.

Zobacz także:

Zawodnik MMA walczy o zdrowie córki. "To najcięższa walka, bo jest nierówna". Pomóżmy małej Poli

Osi Ugonoh zamieszkała z młodszą siostrą: "Poznajemy się na nowo. Bardzo się różnimy"

Nastoletnie modelki w Tokio. "Byłam wtedy zupełnym dzieckiem. Nie potrafiłam nawet jajka ugotować"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący: