Sport i fitness

17-latek pokonał Kamila Stocha. W czym tkwi sekret jego sukcesu?

Sport i fitness

Autor:
Aleksandra
Głowińska
17-letni następca Kamila Stocha

Mówi się o nim, że będzie następcą Adama Małysza. 17-latek pokonał Kamila Stocha, zajmując wysokie 6. miejsce w Mistrzostwach Polski. Jaka jest tajemnica sukcesu Janka Habdasa?

Jan Habdas uzyskał przydomek "Johny Torpeda". Jego osiągnięcia robią wrażenie. Na swoim koncie ma już tytuł Mistrza Świata dzieci w skokach narciarskich, a ostatnie Mistrzostwa Polski pokazały, że mimo młodego wieku może mierzyć się z najlepszymi.

Jan Habdas. Nadzieja Polski

17-letni skoczek narciarski mówi, że kiedy zakłada narty i przygotowuje się do skoku, nie dopuszcza do siebie bodźców z zewnętrznego świata.

- Gdy siadam na belkę startową, zawsze jestem skoncentrowany na tym, co mam zrobić. Odcinam się od wszystkiego i skupiam na skoku - mówi Jan Habdas.

Mama 17-letniego skoczka narciarskiego mówi głośno o dumie i przyznaje, że z przyjemnością ogląda postępy syna.

Zobacz także: Skoki narciarskie. Klasyfikacja generalna Pucharu Świata. Na którym miejscu są Polacy? 

W czym tkwi sekret sukcesu Jana Habdasa?

"Od początku wyróżniał się skocznością i szybkością, a do tego jest bardzo odważny" - opowiada jego pierwszy trener, Jarosław Konior.

Wszyscy pokładają w nim wielkie nadzieje i już dziś myślą o najwyższych celach. Sam Jan Habdas przyznaje, że nie przyjmuje do siebie porównań do Adama Małysza czy Kamila Stocha. 17-latek skupia się tylko na sobie.

Czego jeszcze dowiedzieliśmy się o nadziei polskich skoków narciarskich? Obejrzyjcie materiał wideo.

Skoki narciarskie można oglądać na antenie TVN, Eurosportu 1 oraz w Player.pl. Zobacz, gdzie oglądać transmisje Pucharu Świata w skokach narciarskich i sprawdź aktualny terminarz skoków.

Zobacz też:

Autor:Aleksandra Głowińska

Pozostałe wiadomości