Jak się ubrać na rower, gdy pada deszcz? "Przydają się do tego pewne gadżety"

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Kinga Burzyńska, Małgo Fall
Na rowerze w deszczu też może być fajnie!
Na rowerze w deszczu też może być fajnie! Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Niestraszna im zmienna pogoda i deszcze. Rowerzyści z Krakowa udowadniają, że w każdych warunkach atmosferycznych można śmigać na dwóch kółkach, omijając miejskie korki. Co im się przydaje, by nie zmoknąć? O tym w rozmowie z Kingą Burzyńską z Dzień Dobry TVN opowiedział cyklista Napoleon Bryl.

Jak przygotować się do jazdy na rowerze?

Gdy robi się pochmurno, a z nieba spadają krople deszczu, wielu z nas rezygnuje z jazdy na rowerze i przesiada się do auta lub komunikacji miejskiej. Natomiast Napoleonowi Brylowi niestraszne są takie warunki. - Każda pogoda jest dobra, żeby jeździć rowerem. Przydają się do tego pewne gadżety - podkreślił krakowski rowerzysta.

Rozmówca Dzień Dobry TVN jeździ do pracy w przeciwdeszczowych ochraniaczach na buty, a także w specjalnym kasku idealnym na niepogodę. - To jest kask z goglami i z ochraniaczem przeciwdeszczowym. Mam też pelerynę, którą zapina się na nogach na paski, żeby podczas jazdy nie zwiewała. Na największy deszcz do peleryny można włożyć nieprzemakalne spodnie - wskazał Napoleon i dodał, że rodzice podróżujący z dzieckiem w foteliku mogą okryć malucha specjalną peleryną przystosowaną do jazdy na rowerze.

Warszawa. Samodzielnie naprawiają swoje rowery

W Warszawie działa warsztat rowerowy, w którym każdy cyklista może za darmo i samodzielnie naprawić swoje dwa kółka lub skorzystać z pomocy mechaników. Nie trzeba mieć własnych narzędzi, bo wszystko znajdziemy na miejscu.

- Prowadzimy zajęcia, gdzie mechanik czy mechaniczka asystują w naprawie, więc nie musisz wiedzieć, co robisz. Możesz przyjść i powiedzieć: "Coś tu nie działa, pomóżcie mi". I my to robimy - powiedziała Emilia Szenderłata, streetworkerka i współtwórczyni stołecznego warsztatu rowerowego.

Pomysł na stworzenie miejsca otwartego i przyjaznego dla rowerzystów narodził się kilkanaście lat temu na warszawskiej Pradze Północ. Historię tej wyjątkowej inicjatywy poznasz w materiale wideo:

Rower, który czyni dobro
Rower, który czyni dobro Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Kinga Burzyńska, Małgo Fall

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości