Sport i fitness

Iga Świątek podsumowuje sezon i szykuje się do kolejnych wyzwań. "Wiem, że wyniki przyjdą"

Sport i fitness

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Michał Malinowski
Podsumowanie sezonu Igi Świątek

Iga Świątek zakończyła tegoroczne zmagania na korcie. Sezon 2021 przyniósł polskiej tenisistce wiele powodów do dumy, w każdym z turniejów wielkoszlemowych utalentowana zawodniczka doszła co najmniej do czwartej rundy. Po intensywnym wysiłku przyszła pora na odpoczynek i podsumowanie dotychczasowych osiągnięć. W Dzień Dobry TVN zwyciężczyni French Open 2020 w grze pojedynczej opowiedziała o swoich planach na najbliższą przyszłość.

Iga Świątek podsumowuje sezon 2021

W zeszłym roku Iga Świątek zwyciężyła turniej French Open w grze pojedynczej, dając tym samym najlepszy dowód swojego talentu i nieprzeciętnych umiejętności. Sezon 2021 także obfitował w sukcesy i choć zawodniczce nie udało się obronić ważnego tytułu, to i tak zachwyciła świat doskonałą techniką gry. Była jedyną tenisistką, która dotarła co najmniej do czwartej rundy w każdym z czterech turniejów wielkoszlemowych. W prestiżowej rywalizacji na kortach Rolanda Garrosa odpadła dopiero w ćwierćfinale. 

- To był naprawdę dobry sezon. Wszystkie cele, plany zrealizowane. Wyniki, powiedziałbym powyżej oczekiwań. Iga poszła troszeczkę dalej, niż zakładaliśmy - ocenił Piotr Sierzputowski, trener Igi Świątek.

Iga Świątek o planach na najbliższą przyszłość

Koniec sezonu to dla Igi Świątek szansa na odpoczynek, ale i najlepsza pora na wyznaczanie sobie nowych, sportowych celów. Tenisistka już niebawem stanie przed kolejnymi wyzwaniami.

- Zamierzam trochę nacieszyć się domem, naładować tą pozytywną energią i mieć pewność, że będę mogła jeździć na długie wyjazdy w ciągu roku - wyznała tegoroczna ćwierćfinalistka turnieju Roland Garros. Zapewniła też, że planuje jak najlepiej przygotować się do dalszych zmagań na korcie.

- Chciałabym przede wszystkim skoncentrować się na tym, żeby trochę mniej kosztowały mnie turnieje. Chciałabym z tygodnia na tydzień solidnie pracować i wiem, że wtedy, jak mimo wszystko zmniejszę trochę swoje oczekiwania, to wyniki przyjdą - podsumowała Iga Świątek.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Michał Malinowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości