Sport i fitness

Iga Świątek wielką faworytką turnieju Roland-Garros. Gdzie można ją oglądać?

Sport i fitness

Autor:
Oskar
Netkowski
Alex Pantling/Getty Images Iga Świątek

Już niedługo świat tenisa będzie miał swoje święto. W Paryżu na kortach imienia Rolanda Garrosa rozpocznie się drugi w tym roku turniej Wielkiego Szlema. Faworytką turnieju będzie Iga Świątek. Każdy mecz liderki rankingu oraz najważniejsze spotkania Roland-Garros transmitowane będą na antenach Eurosportu.

Mecze Igi Świątek w Roland-Garros

W 2020 roku Iga Świątek zaskoczyła tenisowy świat, wygrywając turniej na kortach im. Rolanda Garrosa. Nie straciła w Paryżu nawet seta i jako pierwsza Polka wygrała singlowy turniej Wielkiego Szlema.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Dwa lata później Świątek pojawi się w stolicy Francji jako liderka rankingu WTA, wielka gwiazda światowego tenisa i główna faworytka turnieju. Na świetny występ bez wątpienia stać także Huberta Hurkacza. W turnieju singlowym wystąpią również Magda Linette, Magdalena Fręch i Kamil Majchrzak. W deblu zobaczmy m.in. Alicję Rosolską, Katarzynę Kawę, Katarzynę Piter, Jana Zielińskiego, Kamila Majchrzaka i Łukasza Kubota.

Wydarzenia z Roland-Garros w Eurosport Extra

Jeden z najważniejszych turniejów roku będzie miał wyjątkową oprawę. W Eurosporcie Extra w Playerze fani tenisa będą mogli obejrzeć każdy z 886 meczów Roland-Garros! Na antenach telewizyjnych Eurosportu transmitowane zostaną najważniejsze spotkania paryskiego turnieju, w tym wszystkie mecze z udziałem Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Meczom liderki światowego rankingu towarzyszyć mają studia prowadzone przez Jakuba Ostrowskiego, w których widzowie poznają opinie i analizy m.in. byłych tenisistek Marty Domachowskiej i Magdaleny Grzybowskiej, a także komentatorów Eurosportu.

Podczas tegorocznego turnieju widzowie ponownie spotkają legendy tenisa: Matsa Wilandera, Alexa Corretję i Johna McEnroe, którzy będą relacjonować przebieg rywalizacji prosto z kortów im. Rolanda Garrosa. Dodatkowo McEnroe – szesnastokrotny mistrz turniejów wielkoszlemowych – skomentuje kilka spotkań, transmitowanych w Eurosporcie Extra. Dzień na kortach rozpoczynać będzie program Alize Lim, a na zakończenie gier Barbara Schett i Tim Henman rozłożą poczynania zawodników na czynniki pierwsze w studiu Cube. To rewolucyjne studio wykorzystuje rzeczywistość wirtualną i rozszerzoną, umożliwia teleportację zawodniczek i zawodników do Cube’a i przenosi widzów w samo centrum sportowych emocji.

Co zyskuję z Eurosport Extra?

Eurosport Extra dostępny w serwisie player.pl to niezrównana oferta dla fanów sportu. Pakiet w cenie 15 zł za miesiąc obejmuje kanały linearne Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz dodatkowe ekskluzywne transmisje, równoległe live streamy z najważniejszych sportowych wydarzeń świata, bogatą kolekcję VOD i obszerne archiwum treści sportowych. Użytkownicy Eurosportu Extra zyskują również dostęp do ogromnej biblioteki najlepszych filmów i seriali, tytułów Player Original, programów rozrywkowych, edukacyjnych, treści lifestyle, motoryzacyjnych, kontentu dla dzieci oraz newsów. Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Alex Pantling/Getty Images

Pozostałe wiadomości