Sport i fitness

Ewa Pajor. Polska piłkarka nożna, o której mówią "Messi w spódnicy"

Sport i fitness

Ewa Pajor jest jedną z najbardziej utalentowanych piłkarek młodego pokolenia. Gra w reprezentacji Polski oraz w jednym z najlepszych na świecie klubów kobiecej piłki nożnej - niemieckim VfL Wolfsburg. Sportsmenkę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby opowiedziała o swoich sukcesach i marzeniach.

Ewa Pajor pochodzi z Pęgowa koło Uniejowa. Treningi piłki nożnej rozpoczynała w wieku 8 lat w klubie UKS Orlęta Wielenin. Po zakończeniu szkoły podstawowej zawodniczka przeniosła się do Konina i tam zaczęła grać w drużynie Medyka Konin. Mając 15 lat, zadebiutowała w Ekstralidze, w meczu przeciwko AZS PSW Biała Podlaska. W spotkaniu tym strzeliła dwie bramki - pierwszą już dwie minuty po wejściu na boisko. Do dzisiaj jest najmłodszą debiutantką w historii Ekstraligi. Obecnie jest związana z niemieckim Wolfsburgiem, z którym odnosi duże sukcesy. W sezonie 2018/2019 wywalczyła z klubem podwójną koronę - wygrała kobiecą Bundesligę i puchar Niemiec. Dzięki 24 bramkom strzelonym w 19 meczach zdobyła także tytuł królowej strzelczyń Bundesligi.

>>> Zobacz także:

W 2018 roku eksperci UEFA wybrali Ewę Pajor do osiemnastoosobowej drużyny sezonu Ligi Mistrzyń. Polska zawodniczka została także sklasyfikowana na dwudziestym siódmym miejscu rankingu dziennika "The Guardian" na najlepszą piłkarkę na świecie.

Może również pochwalić się sukcesem reprezentacyjnym - w 2013 roku na Mistrzostwach Europy do lat 17 wraz z drużyną narodową zdobyła złoty medal.

Po zakończeniu rozgrywek w Niemczech Ewa postanowiła spełnić jedno ze swoich marzeń - pojechała do Turynu na mecz drużyny Juventusu, w której gra jej idol Cristiano Ronaldo. Na trybunie siedziała ze swoimi koleżankami Agatą Tarczyńską (z którą ma bardzo dobry kontakt, bo też gra w Wolfsburgu, tyle że w rezerwach) i Olą Sikorą, która gra na co dzień w żeńskim Juventusie. Za co lubi Cristiano Ronaldo?

On ma wszystko co lubię - szybkość i drybling.

- powiedziała Ewa.

Piłkarka ma liczne rodzeństwo, łącznie jest ich pięcioro. Jedna z sióstr pracuje we Francji, a inna - tak jak Ewa - mieszka w Niemczech. Jedyny brat pomaga rodzicom w gospodarstwie.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości