Sport i fitness

Jest wicemistrzynią świata w judo, a na treningach mierzy się z ważącymi 90 kg kolegami. "Uwielbiam bić się z facetami"

Sport i fitness

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Radosław Męczykalski
Różne oblicza rzucającej facetami
Dzień Dobry TVNRóżne oblicza rzucającej facetami

Eliza Wróblewska to reprezentantka Polski w judo, która w ciągu zaledwie kilkunastu dni wywalczyła na macie trzy medale, stanowiące niepodważalny dowód talentu i samozaparcia. Od kiedy trenuje? Czy, oprócz sportu, ma inne pasje?

Eliza Wróblewska - reprezentantka Polski w judo

Eliza Wróblewska to brązowa medalistka młodzieżowych mistrzostw Europy, ale i świeżo upieczona podwójna wicemistrzyni wojskowych mistrzostw świata. Zawodniczka zdobyła trzy medale na przełomie października i listopada. Kilka lat temu została też okrzyknięta najmłodszą w historii mistrzynią Polski seniorek.

Uwielbiam bić się z facetami, oczywiście na potrzeby treningu 

- przyznaje utalentowana 22-latka, która swoją przygodę ze sportami walki rozpoczęła już jako mała dziewczynka. Wtedy jej partnerką sparingową była siostra, dziś judoczka mierzy się z ważącymi ponad 90 kg kolegami z klubu.

- Jak walczę z Elizą, to czuć jej siłę - ocenia Kacper Kubiak, który wielokrotnie miał okazję mierzyć się z mistrzynią na macie.

Eliza Wróblewska i jej pasje

Eliza Wróblewska nie wyobraża sobie życia bez sportu, a regularne treningi stanowią ważny element jej codzienności. Reprezentantka Polski w judo nie ukrywa, że to dzięki decyzji rodziny udało jej się osiągnąć tak wielki sukces.

- Judo zaczęłam trenować w pierwszej klasie podstawówki ze względu na to, że byłam ruchliwym dzieckiem. Rodzice postanowili, że trzeba jakoś spożytkować energię i gdzieś mnie zapisać - wspomina utalentowana sportsmenka.

Eliza Wróblewska znajduje także czas na spełnianie innych marzeń. Od trzech lat studiuje prawo w biznesie, ukończyła także szkolenie wojskowe i została żołnierzem w Centralnym Wojskowym Zespole Sportowym.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Radosław Męczykalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości