Z wizytą u zawodniczek kutnowskiej drużyny softballu. "Żeby były dobre wyniki, treningi muszą być ciężkie"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Widzimy się – DDTVN w Mieście Róż - wejście 3.
Widzimy się – DDTVN w Mieście Róż - wejście 3.Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Grono miłośników softballu nieustannie się powiększa. Na czym polega ta dyscyplina? Jakie emocje zapewnia graczom? W Dzień Dobry TVN na te pytania odpowiedzieli trener kutnowskiego klubu sportowego Przemysław Kubicki i zawodniczki zasilające szeregi prowadzonej przez niego drużyny.

Kutnowski skład żeńskiego softballu i jego sukcesy

Nienaganna kondycja fizyczna, siła i umiejętność gry zespołowej - to połączenie, które z powodzeniem można uznać za znak rozpoznawczy drużyny Lions Kutno. Jej zawodniczki z godnym podziwu zaangażowaniem szlifują sportowy talent na treningach, dzięki czemu mogą poszczycić się wieloma osiągnięciami.

- Wicemistrzostwo Polski, jak i drugie miejsce w Pucharze Polski w zeszłym roku udało nam się wywalczyć (...). Uważamy to za duży sukces - przyznał trener Przemysław Kubicki.

Softball i baseball - czym różnią się te dwie dyscypliny?

Softball bardzo często porównywany jest do baseballu. Dyscyplina uprawiana przez zawodniczki Lions Kutno jest jednak o wiele bardziej dynamiczna. Cechują ją także konkretne wymogi.

- Żeby były dobre wyniki, treningi muszą być ciężkie (...). Zasady są podobne. Softball różni się wymiarami boiska, wielkością piłki, kształtem pałki - wyjaśniła Katarzyna Przybysz z kutnowskiej drużyny.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości