Sport i fitness

Mamy znalazły sposób, jak ćwiczyć nie rozstając się z maluchem. Buggy gym zawojował Polskę

Sport i fitness

SolStock/Getty Images

Mamie wychowującej małe dzieci nie jest łatwo wygospodarować czas na zajęcia fitness czy wizytę na siłowni. Pozostaje zatem spacer z wózkiem. A gdyby tak dołożyć do niego ćwiczenia? Czemu nie! Właśnie tak narodził się buggy gym, który pomału staje się najgorętszym rodzicielskim trendem. Jak wyglądają zajęcia dla mam (i tatusiów)?

Buggy gym – na czym polega?

Nie ma co się oszukiwać, na spacerze z dzieckiem nie stracimy tyle kalorii, ile byśmy chciały. Natomiast, gdy dołączy się do niego ćwiczenia o charakterze aerobowym, rozciągającym i wzmacniającym, to już zupełnie inna sprawa.

I właśnie tak narodził się buggy gym, czyli zajęcia ruchowe na powietrzu, którym towarzyszy wózek z dzieckiem (buggy - wózek; gym – gimnastyka, siłownia). Pomysłodawczynią nietypowych treningów w Polsce jest pochodząca z Pragi lekarka Šárka Solecka, a prywatnie – mama trójki dzieci.

Buggy gym – ćwicz z mamą, która "jedzie na tym samym wózku"

Zajęcia buggy gym odbywają się na terenie całej Polski. Ćwiczenia wykonuje się pod okiem trenera, który zwraca uwagę na prawidłową postawę ciała i pomaga wzmocnić mięśnie. W tym czasie pociechy mogą przyglądać się mamom (i tatusiom) lub smacznie śpać na świeżym powietrzu.

Plusem takiego treningu jest również to, że w grupie łatwiej zmotywować się do aktywności fizycznej. Dodatkowo fajnie jest porozmawiać z drugą mamą, która "jedzie na tym samym wózku" i wyrwać się z monotonnej codzienności. Czego chcieć więcej?

Inne zalety buggy gym:

  • mama nie musi rozstawać się z dzieckiem i kombinować, jak zorganizować czas, by wyskoczyć na fitness;
  • spacer na świeżym powietrzu z dzieckiem – zaliczony przy okazji ćwiczeń;
  • regularna aktywność fizyczna wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne;
  • utrata zbędnych kilogramów.

Wady:

  • gdy pogoda nie dopisuje, może być ciężko z organizacją zajęć.

BuggyGym – ćwicz w całej Polsce

Stowarzyszenie BuggyGym zawiązało się w maju 2015 roku. Oprócz pomysłodawczyni Šárki Soleckiej należą do niego m.in. instruktorzy fitness, szkoleniowcy, fizjoterapeuci oraz rodzice, którzy promują zdrowy tryb życia. Zajęcia buggy gym prowadzone są już w kilkudziesięciu miastach: od Nowego Sącza przez Warszawę aż po Świnoujście. Mamy trenują nawet zimą, więc niech nie zdziwi was widok kobiet, które z uśmiechem na ustach ćwiczą, pchając wózek w alejkach leśnych, parkach, a nawet na osiedlach.

Adnotacja: ten artykuł powstał z myślą o kobietach, ale tatusiowie również ćwiczą buggy gym.

Zobacz wideo: Mama i córka na jednym boisku

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: buggygym.pl

Pozostałe wiadomości