Sport i fitness

Aron Chmielewski. Polski hokeista podbija Czechy

Sport i fitness

Aktualizacja:

Aron Chmielewski jest czołowym graczem reprezentacji Polski. Na co dzień gra w jednej z najlepszych hokejowych lig na świecie. W drużynie wicemistrza Czech zdobywa wiele bramek. Na jego ligowe mecze przyjeżdża mnóstwo polskim fanów. Kiedy Aron zajął się hokejem? Co mu się podoba w tym sporcie? Jak wygląda życie sportowca i jego rodziny w Czechach?

Aron Chmielewski dzieciństwo spędził na Wybrzeżu, razem z rodzicami mieszkał w Gdańsku. Od małego lubił sport. Z chęcią jeździł na rowerze, grał w piłkę nożną i tenisa. Pierwszy kontakt z hokejem miał w wieku 8 lat, kiedy tata zabrał go na mecz reprezentacji Polski. Tak wspomina to co zobaczył na lodowisku:

Najbardziej spodobało mi się to, że jest to męski, twardy, najszybszy drużynowy sport na świecie.

Od tego momentu Aron zaczął chodzić na treningi hokeja. Jego pierwszym klubem był Stoczniowiec Gdańsk. W 2011 roku został zawodnikiem Cracovii, z którą zdobył Puchar Polski oraz mistrzostwo i wicemistrzostwo naszego kraju.

Zobacz także:

Rodzaje sportów – wybierz idealną dla siebie dyscyplinę sportu!

Wojtek Wolski o hokeju, Kanadzie i Polsce

Mariusz Czerkawski na lodzie

Chmielewski stał się filarem reprezentacji hokejowej. W polskiej lidze nie miał sobie równych, a jego talent zauważyli trenerzy z czeskiej drużyny. Hokeista przeniósł się do miasteczka, w którym hokej jest niemal religią. Szkoleniowcy i koledzy z obecnej drużyny cenią go za technikę oraz za to, że szybko odnajduje się w sytuacji bramkowej, dysponuje świetnym strzałem i trudno mu odebrać krążek.

Prywatnie Aron jest związany z Pauliną. Żonę poznał podczas zjazdu młodzieżowego. Zauroczyła go od razu. Para ma 2,5-letnią córeczkę, a w kwietniu przyjdzie na świat ich syn.

W Czechach oboje czują się bardzo dobrze, szybko nauczyli się języka i polubili lokalną kuchnię.

Zobacz także:

Paweł Sarnecki. Hamulcowy szybkiego "boba"

Thomas Morgenstern. Kiedyś doskonały skoczek, a dzisiaj?

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości