Zdrowie

Schudła 76 kg w ciągu dwóch lat. "Otyłość to jest choroba głowy"

Zdrowie

Magdalena Kocur w dwa lata schudła aż 76 kg. Pomógł jej w tym trener Dawid Buchczyk. W Dzień Dobry TVN opowiadali, jak wiele można zmienić, jeśli uda się połączyć siłę woli z dietą, ćwiczeniami i systematycznością. Efekty są imponujące.

Magdalena Kocur ma 37 lat i 174 cm wzrostu. Mieszka w Siemianowicach Śląskich. Od dziecka była otyła. Przez cały większość życia ważyła między 120 kg a 130 kg. W końcu waga zatrzymała się na 150 kg, co jest już otyłością kliniczną. Przez wiele lat próbowała stosować najróżniejsze diety. Bez satysfakcjonujących efektów. Nawet jeśli waga spadała, po kilku miesiącach znów rosła. Kobiecie nie udawało się unikać efektu jojo. Do czasu, gdy zawzięła się, zaczęła liczyć kalorie i pracować z ekspertem od fitnessu. Jej metamorfoza jest spektakularna.

Dieta odchudzająca

"Chciałabym, aby moja siostra wyszła z ukrycia i opowiedziała swoją historię. Cały świat powinien usłyszeć jej historię… jak stała się piękną kobietą z otyłego człowieka. Nie jest influencerką, instagramerką …ale może warto pokazać taką historię?" – napisała do Dzień Dobry TVN siostra Magdaleny Kocur. I rzeczywiście, sukces Magdaleny jest spektakularny. Osiągnęła to ciężką pracą i dietą.

– Liczyłam kalorie, ćwiczyłam i stawiałam sobie małe cele. Takie, które jestem w stanie zrealizować – mówiła Magdalena Kocur w Dzień Dobry TVN. Zaczęło się od tego, że obcięła włosy. Spojrzała w lustro i nie spodobało jej się to, co w nim zobaczyła. U fryzjera była w piątek, a już w poniedziałek zaczęła stosować dietę.

Cały czas liczę kalorie. Już dożywotnio, bo otyłość to jest choroba głowy. Musiałam zdać sobie sprawę z tego, ile kalorii mój organizm potrzebuje, by funkcjonować w ciągu dnia. Następnie przeliczałam, ile muszę zjeść mniej, by zacząć się odchudzać.

Trening na spalanie tłuszczu

Magdalena wiele zawdzięcza swojemu trenerowi, Dawidowi Buchczykowi.

– Dopiero po treningu siłowym zauważyłam, jak zaczyna zmieniać się moja sylwetka. Na początku procesu odchudzania nie była w stanie intensywnie ćwiczyć. Chodziła na basen, jeździła na rowerze. Od ośmiu miesięcy także intensywnie ćwiczy. Kluczem do jej sukcesu jest więc połączenie diety z odpowiednim planem treningowym i regularnością ćwiczeń. Magda trenowała od dwóch do czterech razy w tygodniu - opowiadał instruktor.

Wiadomo, że to nie wygląd jest w człowieku najważniejszy, ale wielką radość daje skorygowanie w nim tego, co wpływa negatywnie na wiele aspektów życia.

– Moje życie zmieniło się o 180 stopni. (…) Udawałam, że jestem szczęśliwa. Uśmiechałam się, było mnie wszędzie pełno. Ale doszło do tego, że po przejściu dwustu metrów byłam zmęczona i musiałam odpocząć, żeby dojść na spotkanie nie spocona. Z wiekiem dawało się to we znaki coraz bardziej – przyznała Magda. Jest bardzo zadowolona z tego, że przezwyciężyła swój wielki problem.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Dieta w czasie laktacji – obalamy najpopularniejsze mity. Co z warzywami kapustnymi i żywnością alergizującą?

Przepisy Jaśka Kuronia zgodne z dietą SIRT. To dzięki niej Adele przeszła spektakularną metamorfozę

Co zatrzymuje wodę w organizmie? Te objawy warto znać

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości