Zdrowie

Refleksologia rąk poprawia funkcjonowanie całego ciała. Możesz przeprowadzić ją w domu

Zdrowie

Aktualizacja:

Podczas pandemii szukamy sposobów, które poprawią nasze zdrowie i samopoczucie. Jak się okazuje, jednym z nich jest refleksologia rąk. Ekspertka Beata Sekuła opowiedziała, jak możemy przeprowadzić ją w domowych warunkach.

Refleksologia rąk

Większość z nas słyszała o refleksologii stóp, jednak wciąż niewiele osób kojarzy refleksologię rąk, która może mieć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Refleksologia tonizuje bowiem układ nerwowy.

Za tonizacją układu nerwowego idzie tonizacja mięśni oraz poprawa funkcjonowania różnych narządów i poprawa przepływu płynów fizjologicznych. Mamy lepsze funkcjonowanie całego ciała i lepsze samopoczucie

– mówiła Beata Sekuła, mentor refleksologii.

Okazuje się, że refleksologię możemy robić sami, w domu, w każdym momencie dnia. – To fenomenalna forma autoterapii – zachęcała ekspertka. Wystarczy kilka minut!

Uciskaj dłonie dla zdrowia

Jak tłumaczyła Beata Sekuła, specjalistka od refleksologii, nasze ręce podzielone są na obszary, które odpowiadają konkretnym częściom ciała. – Warto stymulować całą rękę. W refleksologii jest tak, że stymulujemy milimetr po milimetrze. Centymetr po centymetrze i wtedy wiemy, że mamy stymulowane całe ciało – opowiadała.

Do refleksologii możemy użyć różnych przyrządów. Jakich? Zobaczcie całą rozmowę.

Zobacz też:

Czujesz się zmęczona i niewyspana? Poznaj 5 prostych trików, dzięki którym będziesz wyglądać na wypoczętą

Idealne ciało w czasie pandemii. "To nie jest dobry moment na bicie rekordów w dążeniu do doskonałości"

Masaż dla kobiet w ciąży. Jak go wykonać?

Autor: Anna Korytowska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości