Psychologia

Manifestacja intencji. Psycholog radzi, jak osiągnąć to, o czym marzysz: "Zmieniając siebie, zmieniamy świat"

Psychologia

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Jak manifestować swoje marzenia?
Dzień Dobry TVNJak manifestować swoje marzenia?

Chcesz zmienić swoją pracę, więcej zarabiać? Możesz to osiągnąć dzięki manifestacji intencji. Nadanie odpowiedniego kierunku myślom pomaga odnieść sukces. O technice, która pomaga nam zrealizować to, co sobie założyliśmy, porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psycholog Klaudią Pingot.

Manifestacja intencji – na czym polega?

Manifestacja intencji jest techniką, teorią, ale nade wszystko praktyką.

- Nasze intencje, myśli, wizualizacja to, w jakim jesteśmy stanie psychiczno-emocjonalnym, ma komponent energetyczny. Wpływamy na świat wokół nas. Zmieniając siebie, zmieniamy świat. Nasze intencje prowadzą nas w jakimś kierunku i mają szansę się zamanifestować przy spełnieniu pewnych warunków – wyjaśniała Klaudia Pingot, psycholog.

- Na co dzień wchodzimy w jakieś mechanizmy, które przekładają się na to, jakie mamy związki, ile pieniędzy zarabiamy, jakich ludzi spotykamy. Myślę, że stan emocjonalny jest bezpośrednio powiązany z tym, co nas spotyka - dodała nasza rozmówczyni.

Jak marzenia wcielić w życie?

By nasze marzenia się spełniły, psycholog poradziła, by wprowadzić w życie hasło "Udawaj, dopóki to się zadzieje". Zaproponowała też krótkie ćwiczenie.

– Wyobrażamy sobie, że mnóstwo osób ma życzenie znaleźć nową pracę i ćwiczenie polega na tym, aby 7-9 razy odpowiedzieć sobie na pytanie: "Po co mi to?". Ktoś np. odpowie, żeby poczuć się bardziej bezpiecznie, żeby zrobić wrażenie na swoich znajomych, żeby zarobić więcej pieniędzy, żeby mieć poczucie większej wartości. I później należy jeszcze głębiej wejść. Zastanowić się, po co mi poczucie większej wartości. Zaczynamy wchodzić na archetypowe wartości typu: bezpieczeństwo czy szukanie sensu życia. Jak zaczynamy z tym pracować, zauważamy, że czujemy się szczęśliwsi, wdzięczni. Zmieniamy swoje emocje, stan energetyczny i automatycznie zmienia się od razu rzeczywistość: więcej osób się do nas uśmiecha, robimy lepsze wrażenie na rozmowach kwalifikacyjnych - tłumaczyła specjalistka w Dzień Dobry TVN.

Psycholog zaznaczyła jednak, że nie od razu wszystko się zmieni. Potrzebny jest trening.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor:Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości