Psychologia

Manifestacja intencji. Psycholog radzi, jak osiągnąć to, o czym marzysz: "Zmieniając siebie, zmieniamy świat"

Psychologia

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Jak manifestować swoje marzenia?

Chcesz zmienić swoją pracę, więcej zarabiać? Możesz to osiągnąć dzięki manifestacji intencji. Nadanie odpowiedniego kierunku myślom pomaga odnieść sukces. O technice, która pomaga nam zrealizować to, co sobie założyliśmy, porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psycholog Klaudią Pingot.

Manifestacja intencji – na czym polega?

Manifestacja intencji jest techniką, teorią, ale nade wszystko praktyką.

- Nasze intencje, myśli, wizualizacja to, w jakim jesteśmy stanie psychiczno-emocjonalnym, ma komponent energetyczny. Wpływamy na świat wokół nas. Zmieniając siebie, zmieniamy świat. Nasze intencje prowadzą nas w jakimś kierunku i mają szansę się zamanifestować przy spełnieniu pewnych warunków – wyjaśniała Klaudia Pingot, psycholog.

- Na co dzień wchodzimy w jakieś mechanizmy, które przekładają się na to, jakie mamy związki, ile pieniędzy zarabiamy, jakich ludzi spotykamy. Myślę, że stan emocjonalny jest bezpośrednio powiązany z tym, co nas spotyka - dodała nasza rozmówczyni.

Jak marzenia wcielić w życie?

By nasze marzenia się spełniły, psycholog poradziła, by wprowadzić w życie hasło "Udawaj, dopóki to się zadzieje". Zaproponowała też krótkie ćwiczenie.

– Wyobrażamy sobie, że mnóstwo osób ma życzenie znaleźć nową pracę i ćwiczenie polega na tym, aby 7-9 razy odpowiedzieć sobie na pytanie: "Po co mi to?". Ktoś np. odpowie, żeby poczuć się bardziej bezpiecznie, żeby zrobić wrażenie na swoich znajomych, żeby zarobić więcej pieniędzy, żeby mieć poczucie większej wartości. I później należy jeszcze głębiej wejść. Zastanowić się, po co mi poczucie większej wartości. Zaczynamy wchodzić na archetypowe wartości typu: bezpieczeństwo czy szukanie sensu życia. Jak zaczynamy z tym pracować, zauważamy, że czujemy się szczęśliwsi, wdzięczni. Zmieniamy swoje emocje, stan energetyczny i automatycznie zmienia się od razu rzeczywistość: więcej osób się do nas uśmiecha, robimy lepsze wrażenie na rozmowach kwalifikacyjnych - tłumaczyła specjalistka w Dzień Dobry TVN.

Psycholog zaznaczyła jednak, że nie od razu wszystko się zmieni. Potrzebny jest trening.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor:Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości