Psychologia

Kobiece DNA. Kiedy kobiety radykalnie zmieniają wygląd?

Psychologia

Aktualizacja:

Kiedy kobieta zmienia radykalnie fryzurę, mówi się, że mocno potrzebowała zmiany i że zmieniając swój wygląd, zmienia swoje życie. Ile jest w tym prawdy? Kiedy kobiety najczęściej decydują się na takie metamorfozy i czego boją się najbardziej? Posłuchajcie!

  • Zmiany są dobre, ale dlaczego się ich boimy?
  • Kiedy kobiety zmieniają radykalnie swój wygląd?
  • Dlaczego kobiety decydują się na zmianę?

Maja Sablewska - stylistka, Katarzyna Pawlikowska - ekspert ds. społecznych kobiet i Kamila Saganowska - trenerka fitness były gośćmi w studiu „Dzień Dobry TVN”. Opowiadały o tym dlaczego kobiety lubią decydować się na zmiany (na przykład na zmianę fryzury) oraz w którym momencie życia te zmiany przechodzą najczęściej. Metamorfoza i zmiana jest wpisana w kobiece DNA. Kobiety kochają się zmieniać i zafundowanie takiej zmiany jest dla kobieta jak najbardziej naturalne, i co najważniejsze jest to dobre dla naszego zdrowia psychicznego.

Zmiany są dobre, ale dlaczego się ich boimy?

Badania pokazują, że 21 procent kobiet uwielbia spędzać czas zmieniając się. Na przykład u fryzjera, u kosmetyczki. 60 procent z nas mówi, że nie jest tak źle z ich wyglądem, ale chciałyby coś zmienić. Najczęściej boimy się opinii naszych koleżanek. Nie mężczyzn, którzy nas zaakceptują czy nie, ale właśnie innych kobiet. Boimy się, że ktoś powie ‘w twoim wieku to już nie wypada!’ – mówiła w studiu „Dzień Dobry TVN” Katarzyna Pawlikowska, ekspert ds. społecznych kobiet.

Kiedy kobiety zmieniają radykalnie swój wygląd?

Kobiety decydują się na zmianę, kiedy w ich życiu wydarza się coś niezwykłego. Mają w sobie najwięcej motywacji do zmiany, kiedy się zakochują albo kiedy się rozstają. To jest często uzależnione od naszych partnerów. Maja Sablewska w studiu „Dzień Dobry TVN” podkreśliła, że ważne jest to, kiedy nasza zmiana jest związana bezpośrednio z naszą miłością do siebie.

Musimy przyjąć, że w naszym życiu jedyną stałą rzeczą jest po prostu zmiana. Zmienia się nasz humor, zmienia się pogoda, zmieniają się okoliczności życiowe. Ciągle wszystko się zmienia – mówiła w studiu „Dzień Dobry TVN” Maja Sablewska.

"Wygląd się nie liczy, ważne jest wnętrze". Co na to psycholog?

Dlaczego kobiety decydują się na zmianę?

Kiedy kobieta czuje, że jest jej źle z jej własnym ciałem, to jest dobry moment żeby coś zmienić. To nie jest tylko kwestia lenistwa. Często brakuje nam odwagi. Wiele kobiet w Polsce chciałoby coś w sobie zmienić, ale kobiety zapominają o tym, że ta zmiana nie powinna być przeprowadzana dla kogoś innego – dla partnera, dla znajomych, dla rodziny - ale tylko dla siebie!

Zmianę powinnyśmy robić dla siebie, a nie dla ludzi dookoła! My często decydujemy się na zmianę ze względu na pracę, często robimy to dla innych. Najważniejsze jest to, że kiedy zmieniamy się dla siebie, to tę zmianę utrzymujemy – powtarzała Maja Sablewska.

Kiedy kobiety najczęściej decydują się na zmiany?

  • kiedy zmieniają partnera
  • kiedy się rozstają z partnerem
  • kiedy zostają mamami
  • kiedy zmieniają pracę
  • kiedy wychodzą za mąż

Zobacz więcej:

    Pozostałe wiadomości