Psychologia

Kłócić się - sennik. Co oznacza kłótnia we śnie - z chłopakiem, ojcem czy siostrą?

Psychologia

Aktualizacja:
GettyImages-153360657.jpg

Według sennika kłótnia z ojcem czy matką to nie to samo co kłótnia z partnerem czy przyjaciółką. Mają one jednak pewien wspólny pierwiastek, a mianowicie zmiany w naszym życiu. Czy to zawsze oznacza odwrócenie się szczęścia i zmiany na gorsze?

W senniku kłótnia z koleżanką może oznaczać konflikt z tą osobą w realnym świecie. Jednak często senny konflikt między przyjaciółkami może być po prostu zapowiedzią przejściowych problemów w życiu, niekoniecznie związanych z postacią, którą widzimy we śnie. Dowiedz się, jakie inne znaczenia według sennika może mieć kłócenie się!

Sennik - kłótnia z chłopakiem lub mężem

Takim snom raczej nie przypisuje się metaforycznego znaczenia. Jeżeli dziewczynie śni się kłótnia z chłopakiem, często jest to kontynuacja sporu w rzeczywistości. Jeśli nic takiego nie miało miejsca, być może w realnym świecie coś Cię gryzie, ale jeszcze nie doszło między Tobą a Twoją drugą połówką do konfrontacji. To samo oznacza w senniku kłótnia z mężem . Dla panów sennik kłótnię z żoną interpretuje podobnie.

Nieco inaczej wygląda w senniku kłótnia z byłym mężem lub chłopakiem. Zwykle oznacza to, że w pamięci przechowujemy głównie złe wspomnienia. Według sennika kłótnia z partnerem z przeszłości to po prostu nierozwiązane sprawy tkwiące w podświadomości.

Sennik - kłótnia z siostrą

Według sennika kłótnia z bratem czy siostrą często jest odbiciem Waszych relacji, nawet tych w dzieciństwie. Mogły one już dawno ulec poprawie, jednak pewne sprawy nadal tkwią głęboko w nas. Może to być również przestroga, aby czasem ugryźć się w język. Po co odgrzebywać stare konflikty z przeszłości? W złości łatwo powiedzieć o kilka słów za dużo, a potem bardzo żałować swojego postępowania.

Kłótnia z mamą, z ojcem - sennik

W senniku kłótnia z rodzicami nie musi oznaczać realnych problemów. Najczęściej to po prostu symptom większej potrzeby niezależności. Może czujesz się ograniczana w świecie realnym? Nie tylko w życiu prywatnym, lecz także w zawodowym. Szef znowu nie pozwolił Ci się wykazać? A może zasady w miejscu pracy zupełnie Ci nie odpowiadają? Dlatego według sennika kłótnia z tatą czy mamą to często nie efekt negatywnych emocji związanych z nimi. Rodzice zwykle są dla nas autorytetem i to właśnie tak powinno się interpretować ich obecność w snach.

Sennik - kłótnia z teściową

W interpretacji tego typu snu wiele zależy od tego, czy kłótnia dotyczy naszej, czy cudzej teściowej. Jeśli postacią występującą we śnie jest mama naszego męża, paradoksalnie może to oznaczać rozmowę i znalezienie z nią wspólnego języka. Jednak w sytuacji, gdy jest to np. teściowa przyjaciółki, może to być zapowiedź kłótni i konfliktów z jakąś osobą, niekoniecznie związaną z tą, która nam się przyśniła.

Sennik - kłótnia z przyjaciółką

W senniku kłótnia z przyjacielem może mieć różne znaczenie. Czasem to zapowiedź kłopotów w życiu, z którymi jednak szybko sobie poradzimy. Niekiedy jednak znaczenie snu może być znacznie gorsze. Czasem bowiem oznacza to zdradę osoby, której bardzo ufamy, jednak niekoniecznie tej, z którą kłótnia odbywała się we śnie. Być może nawet przeczuwasz już, kim może być ta postać.

Sennik - kłótnia z kobietą

Nie zawsze we śnie kłócimy się z osobą, którą znamy. Kłótnia z obcą kobietą może być zapowiedzią nieporozumień między małżonkami. Konflikt we śnie z kimś dla nas obcym może również oznaczać, że często spotykają nas nieporozumienia z osobami z naszego otoczenia. Nieco inaczej wygląda sytuacja dla panów. Jeśli we śnie kłócili się ze znaną sobie kobietą, może to bowiem oznaczać rodzące się uczucie.

Sennik - kłótnia z szefem

Konflikt z osobą postawioną wyżej od nas interpretowany bywa jako oznaka przyszłych zaniedbań ze strony naszego partnera. Można jednak podejść do tego od innej strony. Według sennika kłótnia w pracy jest bowiem wróżbą osiągnięcia zawodowego sukcesu. Są natomiast pewne wyjątki. W senniku kłótnia z koleżanką z pracy czasem oznacza, że w naszym środowisku są osoby, które skrywają do nas urazę.

Sennik - kłótnia ze zmarłą osobą

Kłótnia ze zmarłą osobą we śnie może oznaczać zagrożenie. Szczególnie jeśli rozpoczynasz jakieś nowe przedsięwzięcie. Nie musi to od razu zwiastować jego zupełnego niepowodzenia, kłopoty mogą być bowiem przejściowe. Czasem również interpretacja może być znacznie bardziej prozaiczna, np. nierozwiązane kłopoty z tym, kto Ci się przyśnił.

Sennik - kłótnia z babcią

Babcia to symbol mądrości i doświadczenia. Dlatego kłótnia z nią często świadczy o inteligencji śpiącego, który ma otoczeniu wiele do zaoferowania. Istnieją jednak szersze interpretacje, np. według sennika kłótnia rodzinna może oznaczać, że dopadnie nas uczucie zazdrości, które trudno będzie pohamować. Niekoniecznie o partnera, ale np. o awans koleżanki z pracy. Warto mieć to na uwadze i poskromić emocje.

Czasem sny mogą mieć oczywiste znaczenie, np. w senniku kłótnia o pieniądze to obecne problemy finansowe, a kłótnia z wrogiem to ilustracja urazy do tej osoby. Jednak nawet na te bardziej metaforyczne interpretacje lepiej patrzeć z przymrużeniem oka. Najczęściej sny są bowiem odzwierciedleniem naszych pragnień, lęków i obaw. Dlatego zbytnie przywiązywanie się do opisów z sennika czasem może przynieść więcej złego niż dobrego.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości