Psychologia

Co zrobić, aby być lubianym w różnych sytuacjach?

Psychologia

Aktualizacja:
GettyImages-451813127.jpg

Nowa szkoła, pierwsza praca to miejsca, do których udajemy się z lękiem. Obawiamy się zwykle nie tylko samych obowiązków związanych z nauką lub wykonywaną pracą, ale także otaczających nas ludzi.

Wiele osób zastanawia się nad tym, co zrobić, by być lubianym, jak zapewnić sobie odpowiednią pozycję w klasie czy w pracy. Pomysłów znajdzie się dużo, ważne jednak jest to, by pozostać w swoich działaniach naturalnym.

Jak być lubianym w szkole?

Pytania typu:„ Jak być lubianym w klasie ” czy „ Jak być lubianym w szkole ” spędzają sen z powiek wielu uczniom. Bez względu bowiem na to, czy jest to nowa szkoła, czy też miejsce oswojone, większości uczniów zależy na zdobyciu sympatii kolegów i koleżanek. Wiele zależy od pierwszego wrażenia. Ma to związek ze znanym z psychologii efektem aureoli . Jest to zjawisko obecne przy ocenianiu zarówno jednostek jak i grup społecznych. Polega na automatycznym przypisywaniu cech osobowościowych na podstawie pierwszego wrażenia. Warto zatem dobrze rozpocząć nowy rozdział życia. Rady celebrytów oraz gwiazd filmowych, dotyczące tego, jak być lubianym w nowej szkole , zwykle dotyczą bardzo prostych kwestii: uśmiechania się, zwracania uwagi na swój ubiór oraz na mowę ciała, a także na zaangażowanie się w sprawy klasy. Te wskazówki każdemu wyjdą na dobre.

Jak być lubianym w pracy?

W pracy sytuacja zwykle przypomina tę ze szkoły. Największą różnicą jest fakt, że w wielu firmach zmieniają się często pracownicy. Co więcej, zmienić się może osoba zarządzająca zespołem, a nawet szef. W nowej pracy zdecydowanie najważniejsze jest szybkie wejście do zespołu, zwłaszcza gdy są w nim osoby, które od dawna się znają i niekoniecznie chcą przyjmować kogoś z zewnątrz. W takiej sytuacji jak być osobą lubianą ? Bardzo dobrze sprawdzi się tu znana z psychologii reguła wzajemności, która polega na odwzajemnianiu się osobom, które coś dały lub zrobiły dla nas. Miły gest, pomoc w zadaniu lub wysłanie e-maila z podziękowaniem to bardzo proste czynności, które pomagają w tym, aby być lubianym . Jedną ze skuteczniejszych metod wpływu jest reguła lubienia i sympatii, która stosowana jest zarówno w życiu prywatnym jak i w reklamach oraz w marketingu. Bardzo duże znaczenie ma w tym przypadku atrakcyjność fizyczna, podobieństwo oraz komplementy. W pracy spore znaczenie ma także nasza postawa wobec wykonywanych zadań, a także profesjonalność. Ważne jest także bycie szczerym i otwartym, a także praca nad mową ciała. Już w pierwszym dniu pracy warto zaprosić innych współpracowników na kawę do kuchni, czy na wyjście na obiad. Rozmowa na gruncie neutralnym, innym niż miejsce pracy, może zdecydowanie ożywić atmosferę i zapewnić sympatię. To kwestie, które warto wziąć pod uwagę, odpowiadając sobie na pytanie: „ Jak być lubianym w pracy ?”

Jak być lubianym przez dziewczyny?

Każdy młody mężczyzna musi sobie zadać pytanie, jaki jest jego cel. Dla niektórych największe znaczenie ma znalezienie towarzyszki na stałe, a dla innych koleżanki na jedną noc. Bez względu na to, czy mężczyzna poszukuje koleżanki, kochanki czy kandydatki na żonę, powinien starać się być jak najbardziej męski, a przy tym także otwarty i entuzjastycznie nastawiony do życia. Z jednej strony mężczyzna może opowiadać o swoich planach i ambicjach, ale z drugiej musi być nastawiony na słuchanie tego, co kobieta ma do powiedzenia . Rozmowa powinna być prowadzona w sposób umiejętny. Niektórym dziewczynom imponuje pewność siebie, innym inteligencja, a jeszcze inne oczekują tworzenia przyjaznej atmosfery. Warto wyczuć konkretną osobę, a dopiero później zastanowić się nad działaniami i zachowaniem.

Jak być lubianą przez chłopaków?

Jak być lubianą przez chłopaków ? Piękny strój i zadbany wygląd to nie wszystko. Jeśli szukasz kolegi to bądź dla chłopców jak ich kumpel, grając w gry, chodząc do pubu, czy spędzając beztrosko czas. Jednak jeśli myślisz o poważnym związku i chcesz znaleźć miłość swojego życia, powinnaś pamiętać o docenianiu mężczyzny, chwaleniu go, szczerości oraz prostolinijności, a także zaprezentowaniu się jako inteligentna kobieta, która koncentruje się na różnych sferach życia. Ogromne znaczenie ma także pewność siebie i zadbanie o własną samoocenę, ponieważ osoby z kompleksami prezentują się otoczeniu w sposób bardziej wycofany i introwertyczny.

Na koniec warto przywołać słowa Meryl Streep: „ Kiedyś wchodziłam do pokoju pełnego ludzi i zastanawiałam się, czy oni mnie lubią. Dziś wchodzę i zastanawiam się, czy ja ich lubię ”. Perspektywa zmienia się wraz z wiekiem oraz z nabywaniem nowych doświadczeń życiowych. Problem związany z tym, co zrobić, żeby być lubianym , jest zwykle bardzo istotny dla młodych ludzi, jednak wraz z przemijającym czasem, większe znaczenie ma to, czy przebywamy wśród osób, które lubimy, darzymy sympatią i szacunkiem.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości