Psychologia

Alina Jakupowa - najpiękniejsza dziewczynka w świecie modelingu

Psychologia

Aktualizacja:

Alina Jakupowa to 6-letnia dziewczyna, która zawojowała świat mody. Zagraniczne media okrzyknęły ją najpiękniejszym dzieckiem na świecie. O tym, czy dzieci powinny tak szybko wchodzić w świat dorosłych, w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała psycholog, Marta Żysko-Pałuba.

Alina pochodzi z Moskwy. Sześciolatka od 3 lat prężnie rozwija się w roli modelki. Zadebiutowała jako twarz kilku marek odzieżowych tj. Gloria Jeans, Yudashkin Kids oraz Monnalisa Kids. Dziewczynka ma też za sobą sesje okładkowe do prestiżowych magazynów. Czy dzieci w tym wieku powinny angażować się w pracę i wchodzić w świat dorosłych?

Zawrotna kariera młodej Rosjanki

Alina jako czterolatka rozpoczęła swoją przygodę z modelingiem. Dziewczynka zdobyła grono fanów dzięki nietuzinkowej urodzie. Dużo niebieskie oczy i blond włosy sprawiły, że Alina została okrzyknięta przez zagraniczne media najpiękniejszą dziewczynką.

Wpływ pracy na psychikę dzieci

Młoda Alina szybko została rzucona na głęboką wodę. Często brutalny świat dorosłych może negatywnie wpłynąć na dalszy rozwój dziecka. Jak przyznała agentka modelki, zarówno Alina, jak i jej mama musiały przyzwyczaić się do coraz większego zainteresowania dziennikarzy i komentarzy, które płynęły w kierunku dziecka.

Mama Aliny w rozmowie z Mateuszem Hładkim przyznała, że nie boi się niebezpieczeństwa, jakie może czyhać na małą córkę.

Wydaje mi się , że skrzywdzić można każdego człowieka, niekoniecznie musi być z show-biznesu. Każdy powinien mieć pozytywne nastawienie i wtedy wszystko będzie dobrze.

Opinia psychologa

Według specjalistów praca małej dziewczynki jako modelki może mieć negatywne odzwierciedlenie w późniejszym czasie. Ma to związek przede wszystkim z dojrzewaniem, które sprawia, że figura dziewczynki ulega zmianie i niekoniecznie wpisuje się w kanony modelingowe. Dziecko, które od małego zwraca uwagę na wygląd, może mieć problemy z zaakceptowaniem swojej nowej metamorfozy.

Zobacz też:

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości