Zabiegi dentystyczne bez grama bólu? "Dysponujemy znieczuleniem komputerowym"

Autor:
Oskar
Netkowski
Dlaczego boimy się dentysty?

Marzec to miesiąc zdrowia jamy ustnej. W Dzień Dobry TVN chirurg stomatologiczny Artur Pitułaj obalił mit bólu podczas wizyty u dentysty. Jak zapewniał, najnowsze technologie pozwalają na bezbolesne dla pacjentów zabiegi.

Od czego zacząć dbanie o zęby?

Stomatolog zachowawca to lekarz, od którego powinno się zaczynać leczenie stomatologiczne. Powinien on wstępnie rozpoznać problemy zdrowia jamy ustnej i podjąć leczenie w tym zakresie. W Grupie Lux Med odgrywa on kluczową rolę jako kierujący na konsultacje specjalistyczne.

- Polacy nadal boją się dentysty. Nawet 3 na 10 osób się boi, a 1 na 10 doświadcza dentofobii, czyli lęku dentystycznego. Pomimo świadomości, że mamy problem w jamie ustnej, ten lęk uniemożliwia nam zadbanie o to - mówił gość Dzień Dobry TVN.

- Ból powinien przestać być synonimem zabiegu stomatologicznego. Jest farmakologia i znieczulenie, różne technologie, które wspierają tę igłę i strzykawkę, których pacjenci się boją. Dysponujemy znieczuleniem komputerowym, które polega na tym, że deponujemy leki ze znieczulenia miejscowego w sposób zależny od komputera tak, aby zapewnić pacjentowi pełen komfort - tłumaczył Artur Pitułaj.

Ból zęba - jak wybrać dentystę?

Jak tłumaczył chirurg stomatologiczny z Grupy LuxMed, w celu rozeznania choroby jamy ustnej udajemy się do konkretnego lekarza, który przekierowuje nas do specjalistów. To ważne, by odpowiednio przejść leczenie.

- Czasy, kiedy jeden dentysta leczył wszystkie choroby jamy ustnej, już minęły. Lekarzem pierwszego kontaktu jest stomatolog zachowawca, stomatolog ogólny, do którego pracy należy okresowy przeglądania uzębienia i tkanek jamy ustnej. Z bólem zęba idziemy właśnie do niego, który kieruje do lekarzy specjalistów - wyjaśniał Artur Pitułaj.

 Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości