Profilaktyka zdrowia

Ukochana Przemka Salety usuwa implanty z piersi. Karolina Woźniak: Od początku nie czułam się dobrze mentalnie

Profilaktyka zdrowia

Federalna Administracja Leków wydała zalecenie zgodnie z którym produkty medyczne mają być opatrywane najostrzejszym rodzajem ostrzeżenia. Jest to rezultat petycji, pod którą podpisało się 70 tysięcy Amerykanek, które uważają, że nie otrzymały wystarczających informacji na temat ryzyka i skutków operacji. O jakich skutkach mowa opowiedziały w Dzień Dobry TVN dr Aldona Stachura i Karolina Woźniak – fotomodelka i partnerka Przemysława Salety, która zdecydowała się na wyjęcie implantów piersi.

Korekta piersi jest poważną operacją, która może przyczynić się do licznych problemów zdrowotnych. Doniesienia o możliwych negatywnych skutkach jej przeprowadzenia pojawiały się już od 1997 roku. Przypadki te uznawano za na tyle nieliczne, że dyskusje na ich temat prowadzono wyłącznie w gronie ekspertów. Obecnie kwestia ta o wiele częściej jest przedmiotem publicznej debaty. W dużej mierze jest to efekt działań kobiet, którym zaszkodziło wszczepienie implantów.

Źródło informacji

W Polsce nie ma instytucji sprawdzających dokumenty i badania przedstawione przez dystrybutorów na potrzeby wydania certyfikatu. Większość implantów ma dożywotnią gwarancję od producenta, a ich zapewnienia weryfikują lekarze. To na nich też spoczywa główny obowiązek informowania pacjentek o ewentualnym ryzyku.

Zagrożenia związane z operacją powiększenia biustu:

- powikłania gojenia,

- możliwości „odrzutu” implantu jako ciała obcego,

-doniesienia o chłoniaku (BIA- ALCL).

Musi mieć świadomość tego, że jest to wszczepienie ciała obcego i może dojść do jakiejś niespodziewanej reakcji, głównie ze strony układu limfatycznego – powiedziała dr Stachura

Zobacz też:

Maja Kapłon potrzebuje pomocy. Operacja kręgosłupa kosztuje ponad 5 milionów złotych

Ich wynalazek może uratować Wam życie. Poznajcie młodych polskich wynalazców!

Lab Rescue - emerytura dla zwierząt laboratoryjnych

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości