Profilaktyka zdrowia

Mężczyźni testowali symulator bólów miesiączkowych. "Jak wy to dziewczyny wytrzymujecie?"

Profilaktyka zdrowia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
ofeminin.pl
kobieta, którą boli brzuch

Niemal każda miesiączkująca kobieta wie, że okres potrafi bardzo mocno utrudnić codzienne funkcjonowanie. Bóle menstruacyjne bywają tak silne, że niektóre panie nie mają siły wstać z łóżka. Dolegliwości, które towarzyszą miesiączce często bywają bagatelizowane, dlatego pewna kanadyjska firma stworzyła niezwykłe urządzenie. Pozwala ono niedowiarkom na własnej skórze przekonać się z czym mierzą się kobiety. Co czuli mężczyźni, którzy odważyli się sprawdzić, jak działa urządzenie?

Co czuje kobieta w czasie miesiączki?

Miesiączka - choć to zupełnie naturalny proces zachodzący w kobiecym ciele - ciągle budzi spore emocje. Nie brakuje głosów - zwłaszcza męskich - że dolegliwości i ból, których w tych dniach doświadczają kobiety są mocno przesadzone. Zdaniem wielu panów okres nie może aż tak boleć, żeby kobieta nie mogła wstać z łóżka. Z taką opinią walczy kanadyjska firma Somedays. Swoimi działaniami stara się uświadamiać innym, z czym tak naprawdę mierzą się kobiety.

Choroby gwiazd

Monika Miller szczerze o swojej chorobie
Monika Miller szczerze o swojej chorobie
wideo 2/3

Marka - na potrzeby swojej najnowsze kampanii - stworzyła urządzenie o nazwie symulator bóli miesiączkowych. Dzięki niemu panowie mogą się przekonać na własnej skórze, jak bolesne mogą być skurcze miesiączkowe. Nagrania z ochotnikami, którzy mieli odwagę spróbować trafiły na popularną platformę TikTok.

Bóle miesiączkowe - jak reagowali na nie mężczyźni?

Na początku panowie, którzy odważyli się przetestować symulator ochoczo godzili się na to, by obsługująca urządzenie zwiększała natężenie bólu. Jednak szybko okazywało się, że nie byli w stanie długo wytrzymać. Na ich twarz bardzo szybko pojawiał się grymas bólu, a nawet łzy. Było również zdziwienie. "Jak wy to dziewczyny wytrzymujecie?" - pyta jeden z mężczyzn. "Dlaczego to aż tak boli?" - dziwi się.

- Wiele menstruujących osób doświadcza wręcz ekstremalnego bólu, a jego wpływ na ich życie jest umniejszany przez ich nauczycieli, trenerów, przyjaciół i lekarzy. Symulator okresu powstał, aby pokazać tym ludziom, co muszą znosić niektórzy - mówiła w "Global News Canada" dyrektor generalna Somedays, Lux Perry.

Ból menstruacyjny - jak wpływa na kobiety?

Badania przeprowadzone przez holenderskich ginekologów i położników wykazały, że ból towarzyszący menstruacji jest tak silny, że wyłącza kobietę z normalnego funkcjonowania na ok. 9 dni w skali roku. Osoby, które wzięły udział w badaniu wyznały, że wstydzą się przyznać, iż powodem rezygnacji z uczestnictwa w jakimś wydarzeniu, nieobecności w pracy, czy pogorszenia samopoczucia jest właśnie miesiączka.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: ofeminin.pl

Źródło zdjęcia głównego: Boris Jovanovic/Getty Images

Pozostałe wiadomości