Skarby natury dla zdrowia i urody kobiet

Daktyle, czarny sezam i wiesiołek to tylko niektóre skarby natury wspierające zdrowie i urodę kobiet. Po co jeszcze powinny sięgać panie, aby mieć siłę i witalność, do tego wyglądać pięknie? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła prowadząca cykl "Naturalnie!" Agnieszka Cegielska.

Do skarbów natury, które mają zbawienny wpływ na zdrowie i urodę kobiet Agnieszka Cegielska zalicza:

Daktyle – po daktyle powinny sięgać kobiety w ciąży, w trakcie połogu, który łagodzą i mamy karmiące, ponieważ pestkowce te pobudzają laktację.

Czarny sezam – ziarna czarnego sezamu wskazane są dla kobiet, które chcą uniknąć osteoporozy, ponieważ zawierają więcej wapnia niż mleko i jest to wapń lepiej przyswajalny. Ziarna sezamu zawierają również miedź, która chroni nasze włosy przed siwieniem.

Korzeń maca – jest idealny dla kobiet w okresie menopauzy, ponieważ łagodzi jej objawy oraz dodaje energii, siły i witalności. Mówi się, że dla młodszych kobiet to korzeń płodności.

Papaja – nazywana jest owocem aniołów ze względu na swoje lecznicze właściwości, jest to owoc numer jeden w profilaktyce raka piersi. Papaja jest bogata w beta karoten, witaminę C i witaminę E.

Herbata z bratka – herbata ta dedykowana jest kobietom, które pragną mieć piękną cerę. Herbata z bratka ma również dobroczynny wpływ na nerki i pęcherz.

Herbata ze skrzypu polnego – to naturalne źródło krzemionki – niezwykle cennej dla naszego zdrowia. Warto sięgać po skrzyp i jego wyciągi, jeśli chcemy mieć piękne włosy i paznokcie.

Wiesiołek – to źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, niezwykle potrzebnych każdej kobiecie do utrzymania organizmu w zdrowiu. Wiesiołek to strażnik również zdrowej skóry, jest źródłem witaminy A i witaminy E. Olej z wiesiołka wskazany jest dla kobiet, które cierpią na bóle menstruacyjne, w każdym miesiącu wskazane jest przyjmowanie jednej łyżki tego oleju od 15-25 dnia cyklu.

Zobacz także:

Egzotyczne owoce. Jakie mają wartości odżywcze?

Naturalne napary wzmacniające odporność

Fototerapia. Sposób na sezonową depresję?

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości