Metamorfoza uśmiechu pana Sławomira. Jak zabieg odmienił jego życie?

Reporter:
Łukasz Kowalski
Metamorfoza uśmiechu Sławomira

Sławomir Poliński ze strachu omijał gabinet dentystyczny szerokim łukiem. Kiedy w końcu trafił do specjalisty, konieczne było usunięcie praktycznie wszystkich górnych zębów. Choć otrzymał protezę, to korzystanie z niej okazało się bardzo niekomfortowe. Czy specjaliści z Malo Clinic rozwiązali problem mężczyzny? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Jak silny może być strach przed dentystą?

Dla Sławomira Polińskiego wizyta w gabinecie dentystycznym jest nie do przejścia. - Boję się okrutnie. Potrafiłem jednego zęba leczyć pół roku. To był mój czuły punkt - powiedział mężczyzna. Gdy z czasem problemy zaczęły się nasilać, w końcu mężczyzna zdecydował się usunąć chore zęby. Na ich miejsce otrzymał protezę. Niestety okazało się, że korzystanie z niej jest dla niego bardzo niekomfortowe. - Problem mój polega na tym, że nie mogę (jej) nosić, bo mam odruch wymiotny. Od dwóch lat (jej) nie noszę - powiedział.

Nowym uśmiechem Sławka zajęli się specjaliści z Malo Clinic. - Pan Sławek był przerażony perspektywą wizyty u stomatologa. Ma jakieś bardzo złe doświadczenia. Lata nie chodził do dentysty - powiedziała lek. stom. Anna Grabowska, specjalista Malo Clinic Warsaw.

Jak zareagował mężczyzna, gdy zobaczył swoje nowe zęby? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Metamorfoza uśmiechu pana Sławomira

U pana Sławomira specjaliści z Malo Clinic zdecydowali się przeprowadzić zabieg All On 4. - Polega na tym, że wszczepiamy cztery implanty [...] i potem do tych implantów przykręcamy most. Most może być przykręcony w różnych pozycjach i to nam pozwala skorygować różne wady zgryzu, czy bardziej wyeksponować zęby lub mniej - powiedziała w Dzień Dobry TVN lek. stom. Anna Grabowska, specjalista Malo Clinic Warsaw.

Pan Sławomir wyznał, że odkąd ma nowe zęby, cały czas chodzi uśmiechnięty. Znajomi, z którymi teraz chętniej się spotyka, żartują, że ma "hollywoodzki uśmiech". Choć wstawienie implantów całkowicie odmieniło życie pana Sławomira, to pojawiły się problemy z dykcją. - Jeszcze się zdarza, że seplenię, ale czas swoje robi - dodał z promiennym usmiechem Sławomir Poliński, pacjent Malo Clinic.

Metamorfoza uśmiechu Sławomira
Metamorfoza uśmiechu Sławomira Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Łukasz Kowalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości