Metamorfoza uśmiechu pana Grzegorza. "Śmielej człowiek podchodzi do życia"

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Ł. Kowalski, R. Męczykalski
Metamorfoza uśmiechu Grzegorza
Metamorfoza uśmiechu GrzegorzaDzień Dobry TVN
wideo 2/2

Grzegorz Grzywaczewski wiele lat temu stracił zęby. Proteza, którą otrzymał od lekarza, okazała się na tyle niewygodna, że mężczyzna w ogóle przestał jej używać. Na szczęście dzięki pomocy specjalistów z Malo Clinic znowu może się uśmiechać.

Problemy z zębami Pana Grzegorza metamorfoza uśmiechu

Grzegorz Grzywaczewski stracił zęby w młodym wieku. - Popsuły się i wypadły - powiedział. W końcu mężczyzna zdecydował się na protezę. Niestety okazała się ona bardzo niewygodna i sprawiała sporo kłopotów. - Chodziłem z tym może ze dwa lata i dałem sobie spokój, bo to problem był z tym klejem, z tym wszystkim. Trzeba było to przyklejać, odklejać - wyjaśnił.

Panu Grzegorzowi zdecydowali się pomóc specjaliści z Malo Clinic. Lekarze uznali, że w jego przypadku najlepiej sprawdzi się metoda All-on-4. Polega ona na umieszczeniu czterech implantów, do których następnie przytwierdza się most. - Wszystko poszło dobrze. Wiedzieliśmy, że Grzegorz usunął zęby dawno temu, zatem kość zaczęła zanikać. Więc taki przypadek jest zawsze wyzwaniem - stwierdził Armando Lopes, chirurg Malo Clinic Warsaw.

Jak metamorfoza zmieniła życie pana Grzegorza?

Grzegorz Grzywaczewski wyznał, że zabieg bardzo mu pomógł. - Śmielej człowiek podchodzi do życia (...), bo tak zawsze był człowiek przytłumiony, bo jednak nie był to przyjemny widok - powiedział w Dzień Dobry TVN.

Metodę All-on-4, którą zastosowano u pana Grzegorza, doskonale sprawdza się u osób, które nie mają własnych zębów - (Most - przyp. red.) obejmuje cały łuk zębowy. Natomiast jeśli pacjenci mają swoje korzenie w dobrym stanie, to nie ma właściwie sensu zastępowania ich implantami. Implanty to są śruby tytanowe, które wkręcamy w kość i one - w dużym uproszczeniu - zastępują korzeń zęba. Jeśli pacjenci mają zdrowe korzenie - bez sensu zastępować swój własny korzeń sztucznym - wyjaśniła Anna Grabowska, stomatolog z Malo Clinic.

Jeśli masz problemy z zębami i też chciałbyś przejść podobną metamorfozę - weź udział w castingu. Jak to zrobić? Wszystkie niezbędne informacje można zaleźć w naszej zakładce z castingami.

Ile trwa taki zabieg? Jak długo pacjenci dochodzą po nim do siebie? Dowiecie się tego z dalszej części naszej rozmowy.

Metamorfoza uśmiechu Grzegorza
Metamorfoza uśmiechu Grzegorza Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Ł. Kowalski, R. Męczykalski

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości