Profilaktyka zdrowia

Katarzyna Kolenda-Zaleska w ostrych słowach o podejściu polityków do psychiatrii

Profilaktyka zdrowia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
Katarzyna Kolenda-Zaleska o sytuacji psychiatrii w Polsce
Katarzyna Kolenda-Zaleska o sytuacji psychiatrii w PolsceDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Z problemami psychicznymi zmaga się w Polsce coraz więcej osób, w tym dzieci i młodzież. mimo to ogromna grupa polityków stara się nie dostrzegać problemu. Co o takiej postawie rządzących myśli Katarzyna Kolenda-Zaleska - dziennikarka i prezes Fundacji TVN?

Katarzyna Kolenda-Zaleska o psychiatrii w Polsce

W sobotę, 17 września - po przerwie spowodowanej pandemią - odbył się Bal Fundacji TVN. Podczas charytatywnej imprezy zbierano pieniądze na budowę pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci i Młodzieży. Na uroczystości pojawiły się gwiazdy, dziennikarze oraz przedstawiciele fundacji. Wśród nich nie mogło zabraknąć Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, dziennikarki i prezes Fundacji TVN.

Reporterka Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska pytała ją o podejście polityków do kwestii problemów psychicznych. Zdaniem Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, wielu posłów dostrzega ten temat, ale niestety ich możliwości są mocno ograniczone. - Wszystko tak naprawdę zależy od rządu, od Ministerstwa Zdrowia. To nie jest program, który wpisze się w propagandową linię rządu. To nie jest program, na którym można coś wygrać - przyznała prezes Fundacji TVN. Jak dodała, z tego powodu jest wściekła na rządzących. - Mają usta pełne frazesów, a tak naprawdę w tej sprawie nie robią nic - oceniła dziennikarka.

Bal Fundacji TVN 2022. Ile pieniędzy udało się zebrać?

Podczas tegorocznej gali - tylko z samych licytacji - na konto Fundacji TVN wpłynęło 2,9 miliona złotych. Do tego dochodzą inne darowizny. Tym samym w czasie 11. charytatywnego Balu Fundacji TVN udało się zebrać blisko 5 milionów złotych. Warto dodać, że firma Amazon przekazała na rzecz Fundacji TVN aż milion złotych.

Fundacja TVN - jak pomóc?

Osoby, które chcą wspomóc fundację TVN mogą to zrobić:

  • wysyłając SMS o treści "Pomagam" pod numer 7356 (koszt SMS 3,69 zł z VAT);
  • wysyłając przelew na Telefon BLIK na numer 509 559 966;
  • wpłaty na konto PL 25 1140 1010 0000 2581 1800 1001;
  • bezpośrednio na stronie Fundacji TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości