Profilaktyka zdrowia

Dr Pierre Dukan: "To nie dieta na całe życie"

Profilaktyka zdrowia

Aktualizacja:

Osoba otyła żyje 9 lat mniej niż ta bez nadwagi. Dieta białkowa to jedna z najbardziej popularnych, ale też najbardziej kontrowersyjnych diet. Jej przeciwnicy twierdzą, że wyniszcza organizm. Zwolennicy, że to jedyna skuteczna metoda odchudzania. Jak jest naprawdę? Na czym dokładnie polega dieta Dukana? Czy jedzenie samego mięsa, ryb i warzyw może prowadzić do zaburzenia pracy nerek? Co z efektem jojo? W studiu Dzień Dobry TVN dr Pierre Dukan zadał kłam poglądom głoszonym przez dietetyków, którzy twierdzą , że jego dieta ma poważne konsekwencje zdrowotne.

Zdjęcie: Piotr Bławicki/ East News

Stosowaliście dietę Dukana?

PIERWSZA NA ŚWIECIE STRONA SPERSONALIZOWANEGO COACHINGU DIETETYCZNEGO - www.dietadukan.pl

Twórca Diety Dukana doskonale rozumie, że jesteśmy różni - mamy różną budowę ciała, różne cele

i upodobania. Nie istnieje więc jedna dieta dająca wszystkim wymarzone rezultaty, ale z pomocą dietadukan.pl możesz opracować spersonalizowany plan, który zadziała w twoim przypadku. Osoby rozpoczynające dietę wypełniają internetowy kwestionariusz, odpowiadając na szereg pytań dotyczących zwyczajów żywieniowych i stylu życia, a także parametrów fizycznych, pożądanej docelowej wagi, a nawet ulubionych potraw.

Po udzieleniu odpowiedzi, strona dietadukan.pl oblicza właściwą wagę i przygotowuje zindywidualizowaną, czteroetapową drogę do osiągnięcia tego celu. Koszt odchudzania się w ramach takiego planu jest również obliczany indywidualnie w zależności od tego ile kilogramów chcemy zgubić i jak szybko.

Źródło: www.dietadukan.pl

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości