Profilaktyka zdrowia

Bursztyn i jego właściwości lecznicze

Profilaktyka zdrowia

Bursztyn to nie tylko piękny kamień, który używany jest do tworzenia biżuterii, ma również wiele właściwości leczniczych. Jakie dokładnie? O tym w Dzień Dobry Wakacje mówiła propagatorka zdrowego stylu życia Agnieszka Cegielska.

Bursztyn to skamieniała żywica drzew iglastych, które rosły 50 mln lat temu. Występuje w postaci żółtych lub brunatnych bryłek. Jest wyjątkową pamiątką z wakacji, która okazuje się wyjątkowa pod względem leczniczym. Jakie właściwości zdrowotne ma bursztyn?

>>> Zobacz także:

Badania wykazały, że bursztyn zawiera cenne mikroelementy takie jak: wapń, potas, magnez, żelazo, krzem, związki organiczne połączone z jodem, substancje lotne, kwasy żywiczne.

Kamień ten ma właściwości antybakteryjne, ułatwia gojenie ran, likwiduje skurcze i bóle mięśni, pomaga w bólach reumatycznych, obniża ciśnienie tętnicze krwi, wzmaga wydzielanie żółci, uspokaja. Bursztyn aktywizuje również organizm do walki z chorobami i do regeneracji. Wiele osób wykorzystuje bursztyn przy ząbkowaniu swoich dzieci, ponieważ wierzą, że bursztyn łagodzi ból. Warto jednak dodać, że nie każdy z tych kamieni ma wyżej wymienione właściwości lecznicze.

Korzystnie na nasze zdrowie wpływa bursztyn surowy, czyli nieszlifowany.

- wyjaśniła Agnieszka Cegielska.

Specjaliści od medycyny naturalnej mówią również o niezwykłej, energetycznej właściwości bursztynu.

Autor: Redakcja Dzień Dobry Wakacje

Pozostałe wiadomości