Big Boy z "Gogglebox" schudł 171 kilogramów. "Zrobiłem to dla zdrowia, nie dla wyglądu"

Profilaktyka zdrowia

Aktualizacja:

Mateusz Borkowski znany szerszej publiczności, jako Big Boy z popularnego programu "Gogglebox" przeszedł spektakularną przemianę. Mężczyzna w ciągu trzech lat stracił ponad 170 kilogramów. Jak mu się to udało? Jak sobie poradził z nadmiarem skóry, która została po utracie takiej masy? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Mateuszem Borkowskim i dr. Januszem Greese Łyko, chirurgiem plastycznym.

Big Boy schudł 171 kg

Mateusz Borkowski, czyli Big Boy z programu Gogglebox, ważył ponad 240 kilogramów. W ciągu trzech lat - dzięki operacji bariatrycznej - zgubić 171 kilogramów. Po utracie takiej masy zostaje nadmiar skóry. Dla Mateusza Borkowskiego nie jest ona jednak żadnym problemem. Dlaczego? - Nie, zrobiłem to dla zdrowia, a nie dla wyglądu - mówił w Dzień Dobry TVN.

Czy pozbycie się takiego nadmiaru skóry jest możliwe? - Tak i bardzo często pacjenci korzystają z tej możliwości. Po dużym schudnięciu nadmiar skóry może przeszkadzać i w tym przypadku plastyka powłok brzusznych jest jak najbardziej wskazana - mówił dr Janusz Greese Łyko, chirurg plastyczny.

Warto zaznaczyć, że decyzja o wykonaniu zabiegu powinna zależeć od subiektywnych odczuć pacjenta. - Może się zdarzyć, że pod fałdem skóry tworzą się odparzenia. Czasem osoby po operacji mają problem z założeniem niektórych ubrań, bo skóra się po prostu nie mieści i wtedy decydują się na operację - dodał specjalista.

Big Boy o akceptacji swojego ciała

Big Boy w rozmowie z Ewą Drzyzgą i Agnieszką Woźniak-Starak przyznał, że nawet nie myśli o takim zabiegu. - Jestem leniem. Nie chce mi się przechodzić przez to jeszcze raz. Nie chcę kolejnej narkozy, rehabilitacji. Trzeba siebie akceptować i nie przejmować się tym, co mówią lub piszą inni - wyznał.

Jak wygląda powrót do formy po plastyce powłok brzusznych? - To bardzo duży zabieg. Potrzeba trzech miesięcy, aby wszystko wróciło do normy. Przez ten czas trzeba zrezygnować z siłowni, należy też nosić specjalne ubranie uciskowe - mówił specjalista.

Jaki procent skóry jest w stanie sam się obkurczyć po odchudzaniu? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

"Ekskluzywny Menel" o problemie utraty męskości: "Zacierają się różnice między płciami"

"Są takie miasta, gdzie nie ma ani jednej poradni". Przekaż 1 procent i pomóż zbudować centrum psychiatrii dla dzieci i młodzieży

Big Boy schudł 170 kg i teraz dostaje pikantne wiadomości. "Jedna z kobiet napisała mi, żebym wysłał jej swoją bieliznę"

Autor: Katarzyna Oleksik