Choć alkohol szkodzi zdrowiu to i tak większość z nas - choćby z okazji zbliżającego się sylwestra - po niego sięgnie. Co zrobić, aby następnego dnia czuć się dobrze i uniknąć kaca? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała dr Wanda Baltaza, dietetyczka kliniczna.
Ból głowy, nudności, złe samopoczucie – takie zazwyczaj objawy występują po nadmiernym spożyciu alkoholu. Na szczęście można temu zapobiec. O sposobach na kaca w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z dietetykiem klinicznym, dr Wandą Baltazą.
Wiele osób zajada nieustający stres słodkimi przekąskami, które na chwilę niwelują uczucie głodu i dodają energii. Jednak taki tryb życia odbija się na zdrowiu, a efekty widać gołym okiem na skórze. Czym jest cukrowa twarz i czym się charakteryzuje?
Sposobów na to, aby przez długie lata cieszyć się dobrym zdrowiem, jest wiele. Najnowsze badania przeprowadzone przez specjalistów ze Stanów Zjednoczonych wykazały, że o tym, czy dane nam będzie dożycie sędziwego wieku może zdecydować jedna cecha charakteru. Która?
W okresie jesienno-zimowym z powodu zmiennej temperatury często nie jesteśmy w stanie dobrać odpowiedniego ubrania. Tym samym narażamy się na przegrzanie lub wyziębienie, a to sprzyja przeziębieniu, anginie i grypie. Gość Dzień Dobry TVN dr Paweł Grzesiowski wytłumaczył, na czym polega różnica między przeziębieniem a grypą. Jak leczyć przeziębienie, a jak grypę? Czym grozi nieleczona grypa?
Nasiadówki i inhalacje to sposoby na poprawę odporności, ale i metody leczenia przeziębienia czy zapalenia pęcherza. Agnieszka Cegielska zachęca do tego, by jak najczęściej korzystać z ziół – one mają naturalną moc! Które z nich można stosować w przypadku dzieci?
Nerkowce to orzechy uchodzące nie tylko za niezwykle smaczne, ale także i takie, które skrywają w sobie właściwości bezcenne dla ludzkiego organizmu. Warto więc na stałe włączyć je do swego zdrowego jadłospisu.
Jednym z zalecanych szczepień ochronnych jest to przeciwko HPV. Jaką korzyść może przynieść nastolatkom? Dlaczego wykonuje się je akurat na tym etapie życia? Zapraszamy do czatu z ekspertem.
Holograficzna sala operacyjna to technologia, która przy wykorzystaniu dowolnych gogli holograficznych pozwala wyświetlać przed oczami lekarza dane medyczne w trakcie prowadzonej przez niego operacji. Jakie możliwości daje to rozwiązanie?
Relacje, jakie mamy z rodzicami, mają ogromny wpływ na nasze życie oraz kontakty z innymi ludźmi. Mogłoby się wydawać, że te przyjacielskie tylko procentują. Nic bardziej mylnego. W ocenie specjalistki z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu przyjaźń między matką a córką jest szkodliwa dla każdej ze stron. Dlaczego?
Wylew podspojówkowy to nic innego jak pęknięte naczynko w oku. Jest to dość uciążliwa dolegliwość, z reguły nie wiąże się ona jednak z poważnymi konsekwencjami dla ludzkiego zdrowia. Domowe sposoby na pęknięte naczynko w oku to jedno, natomiast konsultacja potwierdzająca, że podczas wylewu nie doszło do uszkodzenia głębszych struktur oka, to drugie. Tego ostatniego nie wolno pomijać. Mimo iż z wylewem podspojówkowym można poradzić sobie samemu, wizyta u okulisty jest konieczna.
Oliwia Bieniuk należy do gwiazd, które chętnie korzystają z mediów społecznościowych. Celebrytka pokazuje tam wyimki ze swojego życia, a także za ich pośrednictwem promuje ważne akcje społeczne. Nie inaczej jest tym razem. Swoim najnowszym wpisem zwraca uwagę trudności, z którymi mierzą pacjenci onkologiczni oraz ich rodziny.
Część z nas przygotowania do świąt zaczyna z dużym wyprzedzeniem i gotowe już potrawy po prostu mrozi. Które dania nadają się do mrożenia i jak robić to prawidłowo? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Anną Radowicką, dietetyczką kliniczną i technolożką żywności.
Moda na picie octu i oleju co jakiś czas wraca jak bumerang. Obecnie w sprzedaży znajdziemy wiele mało dotąd popularnych smaków. Czy rzeczywiście powinno się je spożywać i jakie mają właściwości?
Sedacja przez większość lekarzy uważana jest za bezpieczną formę uspokajania i wyciszania pacjenta, dzięki zastosowaniu odpowiednich środków farmakologicznych obniżających aktywność ośrodkowego układu nerwowego. Wykorzystuje się ją przy krótkotrwałych i nieskomplikowanych zabiegach. Znajduje ona zastosowanie przy niektórych zabiegach stomatologicznych, ortopedycznych, a nawet kosmetycznych.
Wielu rodziców, zwłaszcza małych dzieci, ma wrażenie, że w okresie jesienno-zimowym ich pociechy non stop łapią jakąś infekcję. Dlaczego maluchy chorują częściej niż dorośli? Ile infekcji w roku to jeszcze norma? Porozmawialiśmy o tym z dr n. med. Jagodą Kaszubą, specjalistą alergologii i pediatrii z Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu.
Wizyta u ginekologa nie należy do najbardziej komfortowych, dlatego spora grupa pań woli rozmawiać o swoich problemach intymnych z drugą kobietą. Tymczasem tę specjalizację znacznie częściej wybierają mężczyźni. Dlaczego tak się dzieje?
We Francji szykuje się niemała rewolucja. Prezydent Emmanuel Macron poinformował, że od przyszłego roku młodzi uzyskają znacznie łatwiejszy dostęp do antykoncepcji. W jakiej formie i gdzie będą mogli się po nią zgłaszać?
Choć to stereotyp, to wiele osób wciąż uważa, że panowie są silniejsi i odporniejsi. Wszystko się jednak zmienia, gdy pojawia się choroba. Zwykłe przeziębienie całkowicie uniemożliwia im normalne funkcjonowanie. Co ciekawe, kobieta w analogicznej sytuacji będzie pracowała i opiekowała się dziećmi. Czy faktycznie chorujemy inaczej, a może jedna z płci wymaga od siebie za dużo? Na ten temat rozmawialiśmy z dr. Mateuszem Grzesiakiem, psychologiem, wykładowcą i konsultantem.
W okresie świąt będziemy się częściej spotykać, ściskać, całować, życzyć sobie zdrowia. Wirusy i bakterie przenoszone drogą kropelkową będą miały idealne warunki do przenoszenia. Czy możemy się jakoś zabezpieczyć, np. szczepieniem? Nasi eksperci odpowiedzieli na pytania widzów Dzień Dobry TVN.
Masaż tkanek głębokich to delikatna forma terapii, przynosząca bardzo skuteczne efekty. Cały zabieg wykonuje się powoli, a siła ucisku dopasowywana jest indywidualnie do każdego pacjenta. Podstawowym celem zabiegu jest zmiana struktury i ruchomości tkanek. Zwykle pierwsze efekty zauważa się po pierwszej sesji z fizjoterapeutą.